Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem olejku CBD

0
1383

Pozyskiwany z konopi siewnych olejek CBD wyróżnia się szeregiem różnych korzystnych właściwości na nasz organizm. Ze względu na jego olbrzymi potencjał trwają badania nad jego wykorzystaniem w różnych obszarach lecznictwa. W poniższym artykule dowiesz się więcej na temat jego pozyskiwania oraz tego, z czego wynika jego niekwestionowana popularność.

Czym jest CBD?

CBD jest kannabidiolem, pozyskiwanym z konopi włóknistych. Kannabidiole są to substancje, naturalnie występujące w konopiach – szacuje się że jest ich około 80 rodzajów.  Wbrew pierwszym skojarzeniom, substancja ta, w przeciwieństwie do znanego z konopi indyjskich THC, nie wykazuje działania psychoaktywnego. W dodatku warto wspomnieć o działaniu prozdrowotnym CBD. Do najważniejszych jego zalet oddziaływania na ludzki organizm należą: uspokajające, przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Czy w Polsce można nabyć olejek CBD legalnie?

Status prawny olejku konopnego został już dawno uregulowany i jasnym jest, że jest to suplement diety, który można nabyć bez obaw o konsekwencje. Aby jednak tak było, trzeba mieć na uwadze, żeby wybrać produkt od sprawdzonego, certyfikowanego dostawcy. Dzięki temu zyskasz pewność, że jest on nie tylko legalny, ale i że nie zawiera substancji potencjalnie szkodliwych. W tej sytuacji warto wiedzieć o pewnych obostrzeniach prawnych, które pozwolą nam samodzielnie to zweryfikować: olejek konopny musi być pozyskany z konopi włóknistych rosnących na terenie Unii Europejskiej z certyfikowanego materiału siewnego. Oprócz tego substancje te nie mogą zawierać więcej niż 0,2% substancji psychoaktywnej (popularnego THC).

W jaki sposób pozyskiwany jest olejek konopny?

Olejek CBD pozyskiwany jest metodą ekstrakcji nadkrytycznym CO2, co jest szczególnie zalecane ze względu na to, że metoda ta pozwala na uzyskanie jak najlepszej jakości ekstraktów, jest proekologiczna i nie otrzymuje się w efekcie niepożądanych składników i zanieczyszczeń. Substancje ulegają utlenieniu dzięki braku dostępu powietrza.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here