Dlaczego wciąż warto kupić iPhone 8?

0
1757
Dlaczego wciąż warto kupić iPhone 8?

Pomimo że w 2019 roku witamy nowego iPhone’a (już w wersji 11!), o technologii ósemki nadal nie można powiedzieć, aby była przestarzała. To bardzo szybki telefon, który spełni oczekiwania każdego przeciętnego użytkownika smartfonów.

A do tego po pojawieniu się najnowszej wersji iPhone’a, cena ósemki spadła do trochę ponad dwóch tysięcy złotych. To naprawdę dobra cena za tak dobre urządzenie Apple.

Czym ósemka nadal dzisiaj zachęca?

Klasyczny design i intuicyjności obsługi iPhone’a 8 przy jednoczesnej obecności szybkich i niezawodnych podzespołów to główne mocne strony tego telefonu. Ósemka przede wszystkim już na zawsze zostanie ostatnim smartfonem Apple, który został zaprojektowany według starego designu. Nie ma kontrowersyjnego notcha, czyli wcięcia na kamerę w wyświetlaczu, jakiego widzimy w jubileuszowym iPhonie X. Jego kontrowersja polega na różnicach w odczuciach estetycznych. Prościej ujmując – niektórym się podoba, a innym nie. Ósemka będzie odpowiednia właśnie dla osób, które nie są fanami nowego rozwiązania.

Inną kontrowersyjną zmianą jest zmiana sposobu obsługiwania iPhone’a. Brak przycisku Home w najnowszych wersjach budzi skonfundowanie u niektórych osób. Oznacza to, że nie mamy tam funkcji FaceID,  a jedynie TouchID. Brak przycisku Home wpływa między innymi na sposób odblokowywania telefonu, wyłączania go, wracania do pulpitu, a nawet robienia zrzutów ekranu. Jeśli wolisz klasyczną obsługę telefonu, ósemka sprawdzi się idealnie.

A co z wyświetlaczem i aparatem?

Tak, to prawda – najnowsze smartfony przede wszystkim poszły technologicznie do przodu, jeśli chodzi o te dwa podzespoły. W dziesiątce mamy najlepszy możliwy wyświetlacz wykonany według technologii OLED. Zachwyca on gamą barw, kątami widzenia, trwałością, wielkością oraz rozdzielczością. Natomiast najnowsza 11, szczególnie w wersji Pro, to raj dla fanów fotografii. Zestaw trzech fanatycznych aparatów tylnych pozwala na zrobienie fenomenalnego zdjęcia już za pierwszym razem bez względu na oświetlenie.

Jeśli chodzi więc o wyświetlacz i aparat, ósemka się nie wybroni. Trzeba jednak zadać sobie pytanie, czy naprawdę warto wydać 4-5 tysięcy złotych, czyli ponad dwa razy tyle, ile zapłacimy dzisiaj za ósemkę, aby otrzymać najlepsze rozwiązania technologiczne, podczas gdy na co dzień nie są one w zasadzie tak niezbędne. Ósemka jest dzisiaj najbardziej ekonomicznym wyborem, jeśli chodzi o sprzęt Apple.

Jak długo Apple będzie wspierał ósemkę?

Najprawdopodobniej aktualizacje systemu będą dotyczyć użytkowników ósemki jeszcze przez względnie długi czas. Możemy się spodziewać, że Apple będzie wspierać ósemkę jeszcze przez co najmniej trzy lata, jeśli nie dłużej. Za wspieraniem ósemki przez dłuższy okres czasu przemawia, chociażby to, że nadal można zakupić ją na oficjalnej stronie Apple (oraz oczywiście w sklepach resellerskich), po dwóch latach od wyjścia na rynek! Smartfon iPhone 8 nadal jest produkowany, dostępny do kupienia w stanie fabrycznym z gwarancją, więc na pewno szybko nie zostanie zapomniany przez producenta.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here