Zastosowanie rękawiczek jednorazowych w punktach medycznych

0
769
Zastosowanie rękawiczek jednorazowych w punktach medycznych

Rękawiczki jednorazowe używane są powszechnie w wielu miejscach, m.in. w lokalach gastronomicznych, salonach kosmetycznych, studiach tatuażu. Zdecydowanie najczęściej jednak stosuje się je w placówkach medycznych.

Zabiegi medyczne

Rękawice jednorazowe dostępne są w kilku rodzajach – wśród nich dużym uznaniem lekarzy i pielęgniarek cieszą się wersje lateksowe bezpudrowe. Produktów tych używa się na co dzień w gabinetach lekarskich oraz na salach operacyjnych. Dzięki nim służby medyczne mogą bezpiecznie przeprowadzić wszystkie niezbędne zabiegi. Rękawiczki lateksowe bezpudrowe stosowane w szpitalach, klinikach i gabinetach gwarantują ochronę przed zakażeniem drobnoustrojami.

Z produktów tych korzystają specjaliści wszystkich gałęzi medycyny w czasie przeprowadzania wielu czynności ratujących zdrowie i życie chorego. Rękawiczki jednorazowe służą m.in. podczas operacji chirurgicznych, porodów, badań (np. per rectum, ginekologicznych, stomatologicznych), przy pobieraniu krwi, robieniu zastrzyków, zmienianiu opatrunków.

Higiena pacjenta

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe pełnią również bardzo ważną rolę w zakresie wszelkich czynności związanych z ogólnie pojętą higieną pacjenta. Chodzi tu m.in. o kąpiel, pomoc wypróżnianiu, podmywanie, zmianę środków czystości (np. pieluchomajtek, podkładów chłonnych.). Dzięki zastosowaniu takich produktów osoba obsługująca chorego unika bezpośredniego kontaktu z jego ciałem, wydzielinami, płynami ustrojowymi itp.

W tym zakresie z rękawiczek lateksowych bezpudrowych korzysta się nie tylko w szpitalach, ale też innych punktach, w których na stałe lub czasowo przebywają pacjenci w różnym wieku. Przykładem są zakłady opiekuńczo-lecznicze, ośrodki terapeutyczne i rehabilitacyjne, hospicja, sanatoria, domy dziecka.

Czystość gabinetów

W każdej placówce medycznej niezwykle ważna jest czystość. Na salach operacyjnych i w gabinetach zabiegowych konieczne są wręcz sterylne warunki. W przeciwnym razie wykonywanie jakichkolwiek działań medycznych mogłoby zagrozić zdrowiu chorego.

Osoby, które dbają o czystość takich pomieszczeń, często korzystają z rękawic jednorazowych. Dzięki nim codzienne sprzątanie przestrzeni wokół pacjenta (nierzadko z krwi, odchodów itp.) jest nie tylko bezpieczniejsze, ale również bardziej efektywne i komfortowe.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe dostępne są w ofercie Grupa Anmar.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here