Urządzenie do makijażu permanentnego

0
1620

Makijaż permanentny jest to zabieg kosmetyczny polegający na aplikacji barwnika na skórze, można powiedzieć że jest to rodzaj mniej trwałego tatuażu. Najczęściej wykonuje się makijaż górnej i dolnej powieki, ust oraz korektę brwi.

Makijaż permanentny- zabieg

Zabieg makijażu permanentnego powinien zostać dobrze przemyślany a co za tym idzie powinien zostać wybrany odpowiedni gabinet kosmetyczny, którym makijaż zostanie wykonany. Makijaż permanentny wykonuje się wstrzykując barwnik bardzo płytko w skórę na głębokość około 0,3 -0,8 mm, a więc do warstwy podstawnej naskórka. Jako, że warstwa ta złuszcza się z biegiem czasu, makijaż też zaczyna się rozjaśniać.

Tego typu makijaż utrzymuje się od 3 do 6 lat i ulega stopniowemu rozjaśnieniu, oczywiście długość jego utrzymania się na skórze zależy od wielu czynników. W przeciągu 4 do 7 dni makijaż zaczyna blednąc a na skórze mogą pojawić się strupki i nierówności, które zaleca się poddać korekcie po 2 tygodniach od pierwszego zabiegu. Miejsce w którym został wykonany makijaż permanentny należy natłuszczać odpowiednimi preparatami, które przyspiesza gojenie. Tuż po zabiegu należy zrezygnować z sauny, solarium i basenu.

Sprzęt do makijażu permanentnego

Może się pojawić również delikatna opuchlizna w okolicy, w której był wykonany makijaż. Ważne jest również przygotowanie pacjentki do zabiegu, dzięki czemu otrzymany efekt będzie bardziej zadowalający. Jeśli chodzi o makijaż brwi, w okresie 4 tygodni przed zabiegiem nie powinno wykonywać się henny, a na 2 tygodnie przez zabiegiem nie powinno się regulować brwi, natomiast na dzień wcześniej można wykonać bardzo delikatny peeling złuszczający.

Jeśli chodzi o usta to również w okresie do 4 tygodni nie powinno wykonywać się henny rzęs, bardzo ważne jest zastosowanie kapsułek z arniki jeśli ma się wrażliwe oczy, a jeśli nosi się soczewki, to powinny zostać one w domu. Przed makijażem ust profilaktycznie zaleca się na trzy dni przed planowanym zabiegiem przyjmować preparat antywirusowy, w celu uniknięcia opryszczki wargowej. Niezwykle ważne jest również wstrzymanie się z opalaniem, spożywaniem alkoholu oraz nie powinno przyjmować się aspiryny.

Makijaż permanentny – dla kogo?

Makijaż permanentny przeznaczony jest dla:

– zapracowanych i zabieganych kobiet,

– kobiet sportowców,

– dojrzałych kobiet, które mają problemy ze wzrokiem,

– alergiczek,

– osób mających niesymetryczny owal twarzy,

– zmian powstałych w wyniku procesów chorobowych,

– osób mające widoczne blizny i przebarwienia,

– osób, u których zostały pozostałości po trądziku,

– osób będących po chemioterapii,

– osób chorujących na bielactwo,

– osób leczących się hormonalnie.

Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego

Zabieg makijażu permanentnego niesie ze sobą również pewne przeciwwskazania. Przed wykonaniem zabiegu warto umówić się na konsultację do lekarza, a następnie udać się do kosmetyczki, która będzie taki zabieg przeprowadzała ponieważ to właśnie ona zdecyduje czy wykona taki zabieg. Do głównych przeciwwskazań należą:

– ciąża,

– przyjmowane leki sterydowe,

– cukrzyca,

– łuszczyca,

– infekcje wirusowe i bakteryjne,

– opryszczka,

– choroby oczu,

– nie dawno przedłużone czy też zagęszczone rzęsy,

– używanie preparatów mających przyśpieszyć wzrost rzęs,

– przebyte w niedawnym okresie czasu operacje i zabiegi medyczne,

– choroby nowotworowe.

Makijaż permanentny – urządzenia

Najważniejsza sprawą przed wykonaniem zabiegu jest wybór odpowiedniego gabinetu kosmetycznego a tym samym personelu, który zabieg ma wykonać. Ważnym czynnikiem są również specjalistyczne sprzęty i <a href=”https://maxmedik.pl/436-makijaz-permanentny” title=”Sprzęt do makijażu permanentnego”>urządzenia do makijażu permanentnego</a> przeprowadzenia tego zabiegu. Wśród dostępnych na rynku, najpopularniejszymi są:

– PureLine Basic,

– PureLine Premium New,

– urządzenie PureLine New High Power Black,

– Artmex V9,

– urządzenie Dr Pen Mezoterapia mikroigłowa, makijaż permanentny,

– Artmex Linear Precision Double System.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here