Grille – przegląd najpopularniejszych modeli

0
2018
Grille – przegląd najpopularniejszych modeli

W Polsce sezon grillowy rozpoczyna się wczesną wiosną. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu w gronie znajomych i rodziny. Wspólny posiłek zbliża, zacieśnia więzi i zachęca do rozmów. Odpowiednio wybrany grill ułatwia przygotowanie różnorodnych potraw, a także pozwala zaoszczędzić czas konieczny na przygotowanie smacznych kąsków. Podstawową zasadą wyboru odpowiedniego grilla jest dobór rozmiaru rusztu. Powinien on pomieścić tyle porcji, by wystarczyło dla wszystkich biesiadników. Grill – jaki model warto kupić?

Rozmiar grilla – jaki będzie najlepszy?
Jak już zostało wspomniane, podstawową kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru grilla ogrodowego, jest wielkość rusztu. Możemy zdecydować się na model z okrągłym lub prostokątnym paleniskiem. Niektóre grille wyposażone są w dwupoziomowe ruszty. Na jednym z nich można przyrządzić potrawy wymagające wyższej temperatury, na drugim – niższej. Najwyżej umieszczona półka może również posłużyć do przechowywania gotowych dań, zabezpieczając je przed wystygnięciem. Grill może być również wyposażony w pokrywę, która przyśpieszy nagrzanie się wnętrza. Dodatkowo taka osłona ochroni przed wiatrem i wygaśnięciem lub nagłym wznieceniem żaru.

Grille – najpopularniejsze modele
Dostępne jest kilka rodzajów grillów ogrodowych. Wśród najpopularniejszych modeli wyróżnia się prostokątne grille na wózku, okrągłe z pokrywą oraz wiszące na specjalnym trójnogu.
Grill prostokątny na wózku jest jednym z najczęściej spotykanych modeli. Komfortowy kształt paleniska zapewnia dużą powierzchnię do przyrządzania dań. Dzięki temu, że palenisko umieszczone jest na wózku, można łatwo i bezpiecznie przemieszczać sprzęt nawet podczas użytkowania – bez obaw o przypadkowe poparzenie się lub wywrócenie sprzętu.
Grille okrągłe z pokrywą swym kształtem przypominają kulę na nogach. Niektóre dodatkowo wyposażone są w półki po bokach paleniska. Można na nie odłożyć akcesoria lub sztućce do grilla. Są również i modele, które posiadają wygodne kółka do transportu po ogrodzie lub tarasie.
Grill wiszący na trójnogu to rozwiązanie dla osób, które nie potrafią się zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będzie grillowanie, czy tradycyjne ognisko. To świetny sposób na połączeniu obu tych kwestii. Ruszt zawiesza się bezpośrednio nad ogniskiem. Dzięki temu można piec smaczne kąski jednocześnie na ruszcie oraz na patyku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here