O czym pamiętać przed decyzją o zabiegu powiększania ust?

0
791
O czym pamiętać przed decyzją o zabiegu powiększania ust

Zabieg powiększania ust jest promowany jako bezbolesny i bezpieczny. Stosowany w trakcie jego trwania kwas hialuronowy jest przecież substancją występującą naturalnie w organizmie. Czy jednak oznacza to, że można mu się poddać w dowolnym miejscu i o każdej porze? Przed zapisaniem się na zabieg warto przeanalizować kilka związanych z nim kwestii.

Zabieg powiększania ust bez tajemnic

Powiększanie ust nadające im wyrazistości i eliminujące ich asymetrię jest zabiegiem, który ogranicza się do niewielkiego obszaru. Nie można jednak zapominać, że obszar ten jest niezwykle ważny. Nieudany tatuaż można ukrywać nosząc długie swetry, gdy jednak mamy do czynienia z błędami popełnionymi podczas nadawania ustom idealnego kształtu, ukrycie ich jest znacznie trudniejsze. Szukając miejsca, w którym zabieg taki jest wykonywany, dobrze jest stawiać przede wszystkim na takie, w których poprzedza go konsultacja z lekarzem. Pozwoli ona na ustalenie ewentualnych przeciwwskazań oraz umożliwi skonfrontowanie oczekiwań pacjenta i rzeczywistych możliwości tej metody.Przebieg zabiegu powiększania ust jest uzależniony w dużej mierze od umiejętności osoby odpowiedzialnej za jego wykonanie. W pewnym stopniu zależy jednak również od pacjenta. To właśnie dlatego już na kilka dni przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania aspiryny oraz preparatów zawierających ją w swoim składzie, a także innych leków przeciwzapalnych. Także po zabiegu można sobie nieświadomie zaszkodzić. Aby uniknąć takiego stanu rzeczy zaleca się rezygnację z sauny oraz kąpieli słonecznych nawet do dwóch tygodni od momentu jego przeprowadzenia.

Znaczenie osoby przeprowadzającej zabieg

Powiększanie ust to zabieg bezpieczny tylko wtedy, gdy jest przeprowadzany przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Oznacza to, że musi on charakteryzować się także dość wysoką ceną. Zaufanie najtańszym ofertom może pociągać za sobą poważne konsekwencje. Ich przykłady łatwo znaleźć w Internecie, a zdjęcia dokumentujące błędy bywają drastyczne. Lekarz to jedyna osoba, która wstrzykując kwas hialuronowy w obręb ust będzie w stanie zrobić to w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia martwicy. Szybko rozpozna objawy niedotlenienia zamkniętych naczyń i przeprowadzi zabieg tak, aby nie potęgować niekorzystnego efektu. Osoba pozbawiona odpowiedniej wiedzy może przeoczyć niepokojące sygnały, a przecież przeciwwskazanie komplikacjom po zabiegu powinno mieć miejsce natychmiast po ich wystąpieniu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here