SLS – czym jest i czy należy go unikać?

0
917
SLS

Na łamach naszego portalu niejednokrotnie informujemy, że aby móc cieszyć się prawdziwie pięknymi, zdrowymi i mocnymi włosami, konieczne jest korzystanie z produktów zaufanych, pochodzących od najlepszych oraz najbardziej znanych na rynku marek, a także zawierających w składzie jak najwięcej naturalnych składników. Mamy ku temu powód, szczególnie że na przestrzeni ostatnich miesięcy dochodzą nas słuchy o stosowanych w produktach sprzedawanych w supermarketach i drogeriach substancjach typu SLS.

Czym one są? Są to związki noszące polską nazwę etoksylowanych laurylosiarczanów sodu, które stosowane są w różnej maści kosmetykach oraz środkach higieny osobistej celem wywołania większego napięcia powierzchniowego wody, co w skrócie oznacza, że sam produkt o wiele bardziej się pieni, stwarzając wrażenie, że faktycznie dokładnie oczyszcza naszą skórę i włosy z nagromadzonych zanieczyszczeń. Nie zawsze musi to być jednakże prawdą – jeżeli w składzie wyrobu brakuje faktycznych środków myjących, otrzymujemy swoistą rodzaju „wydmuszkę” kosmetyczną, która spełnia swoją faktyczną rolę w jedynie minimalnym zakresie.

Co jeszcze bardziej niepokojące, nadmiar SLS może nie tylko nie pomóc nam utrzymać ciało i włosy w czystości, ale może dodatkowo doprowadzić do dość poważnych problemów zdrowotnych, wśród których wymienić należy między innymi podrażnienie skóry, spowodowanie reakcji alergicznych, naruszenie naturalnej bariery ochronnej skóry, czy w końcu przyspieszenie produkcji łoju przez organizm.

Jeżeli na skutek długotrwałego stosowania produktów zawierających SLS stan Państwa fryzury pozostawia wiele do życzenia, należy przede wszystkim jak najszybciej zmienić kosmetyki i zastąpić je naturalnymi odpowiednikami, natomiast wszelkie niedoskonałości uczesania, a więc przede wszystkim nadmiernie przerzedzone oraz skłonne do wypadania włosy ukryć mogą Państwo korzystając z naszych specjalistycznych usług, które to zorientowane są na aplikację wysokiej jakości włókien keratynowych bezpośrednio na uczesanie. Mikroskopijne włókna szybko przywierają do poszczególnych włosów, sprawiając wrażenie, że fryzura jest znacznie zdrowsza i bujniejsza. Aby osiągnąć taki rezultat nie jest konieczne poddawanie się inwazyjnemu oraz wysoce nieprzyjemnemu zabiegowi transplantacji włosów. Naszym zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej, która to pozwala osiągnąć zachwycający efekt przy minimum wysiłku, a jedocześnie przy stuprocentowej gwarancji, że aplikowane włókna nie podrażnią skóry głowy oraz nie wpłyną negatywnie na nasze samopoczucie, na przykład powodując występowanie reakcji alergicznych. Dzięki rozlicznym testom klinicznym jesteśmy w stanie zapewnić Państwa, że prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji jest bliskie zeru. Zarówno zabieg jak i stosowane przez nas produkty cechują się niewygórowaną ceną, a więc jeżeli pragną Państwo znów poczuć się młodo oraz pięknie w swoim ciele dzięki wyjątkowo prezentującej się fryzurze, odwiedziny w naszym salonie z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

Sprawdz więcej w firmie zajmującej się leczeniem włosów:

Klinika Leczenia Włosów https://secondhair.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here