Szybsze starzenie – co się do tego przyczynia?

0
1439
Szybsze starzenie - jak mu zaradzić?

Każdy marzy o dłuższym zachowaniu młodości i świetnego wyglądu. Dlatego dbamy o zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną oraz odpowiednią pielęgnację. Niestety często jest to niewystarczające i na przyśpieszony proces starzenia nie ma wpływu. Co więc robić, żeby zachować młodość jak najdłużej?

Woda, zamiast herbaty

Herbata, mimo że posiada wiele korzystnych dla zdrowia właściwości, nie zastąpi nam wody. Wręcz, gdy jest spożywana w nadmiernych ilościach może powodować działanie moczopędne. W wyniku tego pozbywamy się cennych dla organizmu minerałów i wody.
Woda powinna stanowić co najmniej 75% wypijanych płynów każdego dnia. najlepszym wyborem będzie woda mineralna średniozmineralizowana.

Odpowiednia ilość snu

Podczas snu, skóra ma największą zdolność do regeneracji. Gdy skracamy ilość godzin, które są przeznaczone na sen, odbieramy jej możliwość wytwarzania prawidłowej ilości kolagenu oraz zmniejszamy przepływ krwi w skórze twarzy. Skutkiem tego są poranne obrzęki, nasza skóra jest przesuszona i traci blask.

Codzienny demakijaż twarzy

Nie zmycie całodziennego makijażu, przed pójściem spać to największy błąd, jaki możemy popełnić w pielęgnacji skóry twarzy. Podczas każdego dnia nasza skóra zbiera na sobie wiele zanieczyszczeń. Gdy idziemy spać w makijażu doprowadzały do uszkodzeń skóry. Pojawia się zatkane pory oraz wypryski.

Przeczytaj też: http://www.wolabaranowska.pl/polskie-superfoods-co-warto-jesc/

Unikanie wahań wagi

Utrzymanie prawidłowej masy ciała jest nie tylko ważne dla zdrowia całego organizmu, ale również dla dobrego stanu cery. Ciągłe huśtawki wagi mają niekorzystny wpływ na elastyczność skóry. Poza tym na diecie, bardzo często pozbawiamy organizm substancji odżywczych, a są one niezbędne do regeneracji skóry.

Pielęgnacja skóry od młodych lat

Im wcześniej zaczniemy pielęgnować skórę twarzy, tym dłużej będziemy się cieszyć jej młodym wyglądem. Nie ma możliwości zatrzymania procesu starzenia się skóry, ale możemy go znacznie spowolnić. Dlatego warto o nią dbać już od 25 roku życia.

Unikanie słodyczy

Wysoki poziom cukru we krwi prowadzi do uszkodzeń w strukturze białek skóry, w wyniku tego dochodzi do utracenia elastyczności i jędrności skóry. Przez to na naszej twarzy łatwiej pojawiają się zmarszczki. Unikanie cukru na co dzień jest korzystne nie tylko dla skóry, ale i dla całego organizmu.

Źródło: https://domnienachwilke.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here