Poznaj sprawdzone sposoby na zdrowe paznokcie!

0
1075
Poznaj sprawdzone sposoby na zdrowe paznokcie!

Wraz z pierwszymi promykami wiosennego słońca zaczynamy myśleć o regeneracji po zimie i poprawieniu urody. Zapisujemy się na różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne czy depilację. Jeśli planujesz depilację laserową, to zachęcamy również do zapoznania się z innym artykułem, w którym ujawniamy prawdę i obalamy mity na temat depilacji laserowej. Dzisiaj jednak skupimy się na paznokciach. Jakie są sprawdzone sposoby na zdrowe paznokcie?

Pokaż mi swoją dłoń, a powiem Ci, kim jesteś…

Paznokcie wbrew pozorom mówią bardzo wiele o naszym ogólnym stanie zdrowia czy prowadzonym trybie życia. Są wręcz odzwierciedleniem naszego życia, tego jak dbamy o siebie. Oczywiście dzisiaj modne są różnego rodzaju stylizacje, które skutecznie maskują wszelkie niedoskonałości. Trendy każdego roku przynoszą inne, ciekawe wzornictwo i kolorystykę. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie trendy panują w tym roku, zajrzyj tutaj → https://www.moment.pl/l/paznokcie-2020-poznaj-najgoretsze-trendy/, a jeśli interesują Cię sprawdzone sposoby na zdrowe paznokcie, koniecznie przeczytaj artykuł do końca!

Zdrowa dieta w walce o zdrowe paznokcie

Dieta ma ogromny wpływ na to, jak wyglądasz i jak się czujesz. Od tego co wkładasz na talerz, zależy również wygląd Twoich paznokci. Ich stan bardzo często komunikuje o różnych niedoborach, ale niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Plamki, kruchość czy rozdwajająca się płytka to krzyk Twojego organizmu, że brakuje mu minerałów i witamin!

Aby więc zachować piękne i zdrowe paznokcie, musisz stosować zbilansowaną dietę bogatą w warzywa, owoce, orzechy czy pestki słonecznika oraz dyni. Nie zapominaj również o nabiale i czerwonym mięsie. Paznokcie nie lubią niedoborów witamin z grupy B czy witaminy C. Kiedy w Twoim organizmie ich brakuje, staną się łamliwe i kruche. Dlatego też sięgaj częściej po ciemne pieczywo, orzechy, cytrusy czy natkę pietruszki.

Wysokiej jakości sprzęt do manicure lub wizyty w profesjonalnym salonie

W pielęgnacji i zachowaniu paznokci w nienagannym, zdrowym stanie, wielką rolę odgrywa także sprzęt manicure, po który sięgamy. Tutaj warto podkreślić, że należy stawiać na wysokiej jakości narzędzia. Niestety taki sprzęt kosztuje, dlatego też częściej sięgamy po zwykłe, drogeryjne produkty. Mało kto ma w domu frezarkę czy inne profesjonalne narzędzia, nie wspominając już o ich higienie, czyli dezynfekcji!

Gorszym problemem jest jednak fakt, że same nie mamy odpowiedniego doświadczenia i wiedzy w pielęgnacji paznokci. A bez podstaw prawidłowego manicure można nawet zrobić sobie krzywdę, doprowadzając do deformacji lub zaburzeń wzrostu paznokci. Odwiedzając salon manicure, wszystkie te problemy znikają. Masz gwarancję, że manicure zostanie wykonany bezpiecznie, higienicznie i w sposób profesjonalny.

Kąpiele dla paznokci

Zarówno w domu, jak i w salonie warto także skorzystać z kąpieli dla paznokci. Moczenie dłoni, a szczególnie paznokci w specjalnych roztworach wodnych z dodatkiem olejków czy nawet zwykłej oliwy z oliwek przynosi niebagatelne rezultaty. Odżywienie paznokci od wewnątrz, poprzez zdrową dietę i dostarczenie im odpowiednich składników odżywczych oraz nawilżających o zewnątrz to najlepszy sposób!

Regularnie nawilżaj skórki i wcieraj olejki w płytkę paznokci

Nie zapominaj również o wcieraniu olejków w skórki i płytkę paznokcia. Każdego dnia rano i wieczorem aplikuj kilka kropel olejku np. rycynowego lub arganowego. Możesz także skorzystać z manicure japońskiego, który świetnie odżywia płytkę i nadaje paznokciom naturalnego blasku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here