Które gry komputerowe są zaliczane do grupy najlepszych?

0
1097
gry komputerowe

Gry komputerowe, które są dedykowane dla jednego gracza stały się obecnie świetną alternatywą dla obejrzenia filmu, czy przeczytania książki w wolnym czasie. Jest to nowa forma rozrywki. Obecnie coraz więcej osób decyduje się dać szanse tego typu rozrywce. Aby rozpocząć nową przygodę i wejść w niezwykły świat wrażeń, należy zaopatrzyć się w komputer lub konsolę do gier.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/gry-komputerowe/

A może horror?

Gry utrzymane w klimacie horroru nie cieszą się zbyt dobrą opinią. Głównie dlatego, że według wielu osób odnoszą się do przedstawiania przemocy na ekranie. Mimo to są bardzo popularne i chętnie wybierane przez miłośników gier komputerowych. Jedną z najpopularniejszych gier tego typu jest Resident Evil. To całą seria gier, która została stworzona japońskie studio Capcom. Premiera pierwszej części odbyła się w roku 1996, zdobyła ogromną popularność i to dzięki niej powstał gatunek, który nosił nazwę survival horror. Obecnie powstało już siedem serii gry głównej, a oprócz tego również filmy, komiksy i książki. Jeżeli chcemy przenieść się do świata, w którym wybucha epidemia wirusa zmieniającego ludzi w zombie, to powinniśmy koniecznie spróbować zagrać w tą grę. Emocje gwarantowane!

Kolejna pozycja, która jest warta uwagi to gra The Forest. Jest to pierwszoosobowy horror z mocnymi elementami survivalowymi. Gra została wyprodukowana przez studio Endnight Games. Cała fabuła gry opiera się na mężczyźnie, któremu udało przeżyć się katastrofę samolotu pasażerskiego. Po wypadku bohater budzi się przy wraku samolotu i stara się przetrwać. Próbuje zbudować jakieś schronienie i szuka pożywienia, by przeżyć. Z czasem jednak okazuje się, że rozbitek nie jest sam na wyspie. Na wsypie, wraz z nim, w dżungli mieszka plemię mutantów – kanibali.

Komputerowe gry akcji

Jeżeli uwielbiamy dreszczyk emocji i lubimy się porwać fabule, idealnym rozwiązaniem dla nas będą gry akcji. Grą, która znajduje się w czołówce i jest znana każdemu to Mass Effect, jest ona osadzona w konwencji science fiction RPG akcji, została opracowana przez studio BioWare. Cała akcja gry ma początek w roku 2183. W tym okresie doszło do rozprzestrzenienia się ludzkości po całej galaktyce, ich głównym zadaniem stało się zwalczenie obcych z innych cywilizacji. Gracz, który postanowi się z tym zmierzyć stanie się komandorem Sheparda, który jest obrońcą pokoju. Zadaniem gracza będzie powstrzymanie atakujących armii. Razem z całym zespołem, gracz przemierza szereg obcych światów. W trakcie tej wyprawy odkrywają jednak, że zagrożenie jest znacznie poważniejsze, niż się im wydawało.

Zobacz też: http://www.wolabaranowska.pl/komputerowe-gry-akcji-za-co-zyskaly-tak-duza-popularnosc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here