Jak pozbyć się komarów ze swojego domu? Sprawdzone  sposoby na walkę z owadami

0
1386
komar

Jeśli nigdy nie obudzi Cię w nocy, latający nad Twoim uchem komar to naprawdę jesteś prawdziwym szczęściarzem. Jest to bardzo uciążliwe i przez to ciężko jest zmrużyć w takim przypadku oczy. Nikomu jednak nie chce się wstawać z łóżka i eliminować problemu, z nadzieją, że sam się usunie. Jak się przed tym uchronić? Co robić, aby odstraszyć komary z domu?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-pozbyc-sie-komarow/

Cytryna wrogiem komarów

Cytryna to owoc, który jest wrogiem nie tylko malutkich dzieci, ale także jest idealna do walki z uciążliwymi owadami jakimi są komary. Co należy zrobić?  Wyciśnijcie jej sok np. do szklanki lub miseczki i za pomocą pędzla lub ściereczki przetrzyjcie nią framugi waszych drzwi oraz okien. 

W mieszkaniu możecie także postawić np. na talerzykach lub na podstawkach od kwiatów, waciki higieniczne nasączone właśnie cytryną. To z pewnością nie spodoba się małym szkodnikom. Im więcej cytryny w domu, tym lepiej dla nas, a gorzej dla nich. Kup odświeżacze powietrza, świeczki lub patyczki zapachowe o zapachu cytryny. Taki zapach odciągnie waszego wroga jak najdalej od waszego domu.

Domowe sposoby na komary

Najskuteczniejszym sposobem na walkę z komarami jest oczywiście moskitiera. Zamontowanie jej jest dziecinnie proste i dosłownie każdy będzie potrafił sobie poradzić z tym zadaniem. Ma ona jednak kilka  swoich minusów. Głównym minusem jest to, że znacznie utrudnia nam ona korzystanie z okna. Przerzucenie czegoś, wystawienie doniczki czy zapalenie papierosa staje się w mgnieniu oka problematyczne. Dodatkowo często jest po prostu nieładna i psuje wygląd całego wnętrza. Musisz więc zadecydować czy stawiasz na wygląd, czy na brak komarów.

Zobacz też: http://www.miejscedobrejenergii.pl/kostki-lodu-ktore-beda-hitem-na-kazdej-imprezie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here