Czy karta kredytowa to ratunek dla domowego budżetu? 

0
931
katra kredytowa

Karta kredytowa jest narzędziem poprawiająca kondycję finansową domowego budżetu jaka także szybkim dostępem do pieniędzy na wypadek nagłych zdarzeń. Limit kredytowy pozwala na swobodne regulowanie bieżących wydatków i nie musimy z tego powodu ponosi dodatkowych kosztów odsetkowych. Wszystko co należy zrobić to terminowo spłacać kartę. Jak to działa? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/karta-kredytowa-ratunek-dla-domowego-budzetu/ 

Karta kredytowa – czym jest? 

Karta kredytowa jest to karta płatnicza, której wydanie związane jest z przyznaniem limitu kredytowego przez wykonawcę karty– najczęściej bank. Operacje, które Wykonywane są przez posiadacza karty rozliczane są w ramach przyznanego wcześniej limitu. Przy każdej karcie kredytowej banku otwiera specjalny, powiązane z nią konto o maksymalnym saldzie równym wysokości naszego limitu. Wydając pieniądze z tej karty, tak naprawdę zaciągamy kredyt. Jest to bardzo wygodne, ale ma również swoje minusy. Przy odrobinie nieuwagi możemy wydać więcej, niż będziemy w stanie oddać. Łatwo jest się w ten sposób zadłużyć.

Okres bezodsetkowy – czym jest? 

Karta kredytowa gwarantuje nam czas, w którym nie zapłacimy żadnych odsetek od zaciągniętego kredytu. To tak zwany okres bezodsetkowy. Banki coraz częściej wykorzystują długość okresu bezodsetkowego jako swoisty wyróżnik oferty. Dawniej wynosił on około 45 dni. Teraz najpopularniejsze kartę mają okres od 50 do 61 dni. 

Jaką kartę kredytową wybrać? 

Wybierając kartę kredytową powinno się na początku określić swoje własne wymagania. Powinniśmy zastanowić się w jaki sposób będziemy z niej korzystać. Kiedy to określimy, Musimy sprawdzić czy pokrywa się to z ofertą banku. Najlepsza karta kredytowa to ta, która dopasowana jest do naszych potrzeb. 

Zadając sobie pytania dotyczące tego do czego ma nam służyć karta, będziemy w stanie wybrać chcę najbardziej dopasowana do naszych potrzeb. W taki sposób możemy wybrać na pierwszy rzut oka bardziej niekorzystne ofertę z wyższym oprocentowaniem oraz stałą spłatą roczną za korzystanie, która dla nas będzie najlepszą opcją, ponieważ będzie zawierała dodatkowe ubezpieczenie bagażu w przypadku podróży i niskie przewalutowanie w transakcjach zagranicznych, które idealnie sprawdzi się przy częstym podróżowaniu. 

Zobacz też: http://www.wolabaranowska.pl/czy-kredyt-bez-zaswiadczen-o-zarobkach-jest-mozliwy/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here