Jaka waga do wzrostu

0
1189
Jaka waga do wzrostu

Zdrowy tryb życia to coś co jest obecnie tematem numer jeden we wszelkiego rodzaju magazynach poświęconych lifestyle’owi.

Żyjemy w czasach w których mamy coraz mniej wolnego czasu i z tego powodu niestety mamy owego czasu również mniej na to żeby dbać o nasze zdrowie, poprawną i zbilansowaną dietę oraz na pilnowanie swojej wagi.

Zdrowe odżywianie

Jaka waga do wzrostuDlatego też coraz popularniejsze są chociażby gotowe obiady fit, które można wykupić nawet na śniadanie, obiad i kolację na cały miesiąc, kwartał czy też rok. Koszt takiego obiadu jest oczywiście wysoki i potrafi wynieść nawet 1500 czy 2000 złotych. Jednak jeżeli ktoś chce odżywiać się zdrowo i fit i jednocześnie pracuje po 12 godzin dziennie (a czasem nawet więcej), to nie jest najzwyczajniej w świecie znaleźć tej godziny dziennie na przygotowanie 5 posiłków, które są zalecane przez większość dietetyków.

Innym ciekawym rozwiązaniem, które z każdym rokiem zdobywa coraz większą popularność, są mixy energetyczne. Sprzedawane one są w postaci gotowego proszku, który wystarczy jedynie zmieszać z mlekiem.

Mix taki ma konsystencję gęstego napoju i dostępny jest w bardzo wielu różnych smakach, takich jak czekoladowy, truskawkowy czy też bananowy.

Dużą zaletą takiego rozwiązania, której nie dadzą nam przygotowane przez nas czy innych posiłki, to pewność, że każdy taki mix będzie zawierać zawsze taką samą ilość kalorii. Dzięki temu można łatwiej kontrolować ilość zjadanych kalorii, a tym samej lepiej pilnować swojej wagi dzięki trzymaniu się deficytu kalorycznego.

Jaka waga do wzrostu?

Jaka waga do wzrostu jest idealna? Trzeba bardzo uważać, ponieważ BMI nie zawsze oddaje rzeczywistej wagi. Przykładowo osoba, która posiada BMI na poziomie 26, czyli delikatnie powyżej górnej dopuszczalnej granicy, może wyglądać bardzo chudo dzięki swojej budowie ciała.

Idealną wagę do wzrostu możemy sprawdzić korzystając z dziesiątek kalkulatorów BMI, które znajdziemy w internecie. Inną metodą na sprawdzenie poprawnej wagi jest odjęcie od naszego wzrostu 110. Przykładowo jeżeli mamy 185 centymetrów wzrostu, to idealną dla nas wagą będzie 75 kilogramów. Tutaj też trzeba jednak uważać, ponieważ przy skrajnym wzroście (kiedy ktoś na przykład ma 150 lub 210 cm wzrostu) taka metoda może podać wagę, która da nam bardzo niskie lub bardzo wysokie BMI.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here