Jak znaleźć sponsora

0
1002
Jak znaleźć sponsora

Każdy biznes potrzebuje kapitału. Istnieją dziesiątki sposobów na finansowanie potrzeb przedsiębiorstwa. Najbardziej popularnym z nich jest kredyt. Jednak banki z roku na rok zaostrzają wymagania w stosunku do swoich klientów. Pozyskiwanie kapitału z kredytów bankowych nie jest wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Większość produktów oferowanych przez banki wymaga zabezpieczenia w postaci odpowiedniego majątku firmy. To trudne wymaganie, szczególnie biorąc pod uwagę start-upy działające w nowoczesnych branżach. Firmy tego typu potrzebują kapitału, natomiast najczęściej nie mają fizycznego majątku, który mógłby stanowić zabezpieczenie. Aby rozkręcić taką firmę konieczne jest znalezienie innych metod pozyskiwania kapitału. Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak znaleźć sponsora, który pomoże im rozkręcić ich biznes.

Jak znaleźć sponsora?

Jak znaleźć sponsoraDobrym pomysłem jest udział w targach ze swojej branży. To najlepsze miejsce do pozyskiwania biznesowych kontaktów. Dzięki udziale w tego typu przedsięwzięciach możemy pozyskać nie tylko dodatkowy kapitał na funkcjonowanie firmy, ale także zaprezentować nasz produkt potencjalnym klientom. Kolejną opcją jest udział w konkursach. Jeżeli nasz produkt uzyska wysoką ocenę, dużo łatwiej będzie nam znaleźć inwestora. Należy również zainteresować się programami dofinansować w ramach Unii Europejskiej. W wielu branżach można w ten sposób pozyskać znaczne środki. Istnieją także programy rządowe, skierowane specjalnie do młodych przedsiębiorców. Jednym z nich są Inkubatory Przedsiębiorczości. Działając w jednym z nich możemy liczyć na korzystne stawki podatkowe i pomoc w prowadzeniu bieżącej działalności.

Biznes wymaga cierpliwości

Młodzi przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że biznes wymaga cierpliwości. Niewiele firm jest w stanie błyskawicznie osiągnąć spektakularny sukces. Większość buduje swoją pozycję na rynku przez długie lata pracy i budowania kontaktów. Kapitał jest niezbędny w prowadzeniu biznesu, jednak równie ważne jest doświadczenie, które pomoże w jego prawidłowym wykorzystaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here