Jaka długość nart

0
1116
Jaka długość nart

Zimowa aura zawitała już w górach i dolinach na dobre i jest to najlepszy pretekst do tego, aby wybrać się na stoki narciarskie i zaznać zimowego, białego szaleństwa. Jeśli nie posiadasz własnych nart, możesz je bez problemu wypożyczyć na miejscu, gdzie instruktorzy na pewno dopasują rodzaj i rozmiar nart do twoich warunków i potrzeb.

Jaka długość nart?

Jaka długość nartJeśli jednak nie jesteś zainteresowany wynajmem nart i chciałbyś zakupić własne, na pewno borykasz się z problemem jaka długość nart będzie odpowiednia dla twojego wzrostu. Nie istnieje żaden matematyczny wzór, według którego można dobrać idealną długość nart, jednak w pewnym stopniu można to policzyć. Jest wiele czynników odpowiedzialnych za dobór długości nart, ale zacząć należy od dwóch podstawowych, jakimi są twój wzrost oraz waga. Te dwa parametry bardzo ułatwią wstępny wybór długości twoich nart. Kolejnym kryterium przy wyborze nart jest to w jakim stopniu potrafisz na nich jeździć, a także osobiste preferencje użytkownika. Mężczyźni powinni dobierać takie narty, które mieszczą się między podbródkiem a czołem, natomiast narty dla kobiety powinny mieścić się gdzieś pomiędzy wysokością klatki piersiowej a nosem. Jeśli jednak twoje umiejętności są bardziej zaawansowane to możesz pokusić się o narty krótsze lub dłuższe w zależności od tego jaki preferujesz styl jazdy.

Warto poradzić się sprzedawcy

Najlepiej jest wybrać się do sklepu osobiście i poradzić się doświadczonego sprzedawcy, aby pomógł nam w doborze odpowiednich dla nas nart. Krótsze narty stosowane są do jazdy slalomowej i bardziej agresywnej, ponieważ są bardziej skrętne, a narty dłuższe są bardziej stabilne. Najlepiej jednak jest na początku zacząć od wypożyczania sprzętu i z czasem sam zauważysz na jakich nartach czujesz się najlepiej. Gdy już nabierzesz doświadczenia to będziesz mógł zakupić własne. Warto jest również wynająć na początku usługi instruktora, który nauczy cię właściwych zachowań podczas jazdy na nartach, dzięki czemu unikniesz stosowania złych nawyków. Jeśli narty trochę ci się znudzą to warto przerzucić się też trochę na snowboard, który jest równie ekscytujący co jazda na nartach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here