Jak ułożyć dietę?

0
1351
Jak ułożyć dietę?

Zdrowy tryb życia poprawia zdecydowanie nasze samopoczucie oraz kondycję fizyczną. Istnieje bardzo ścisły związek między stanem ducha, a ciałem. Aktywność fizyczna to podstawa. Uprawianie sportu ma zbawienny wpływ na organizm. Nie musi być to regularny trening opracowany przez profesjonalnych trenerów – wystarczy codzienna przejażdżka rowerem lub spacer. Ważne by dostarczyć sobie odpowiednią dawkę ruchu każdego dnia, ponieważ powtarzalność to podstawa. Oczywiście, jeżeli mamy większe aspiracje to powinniśmy wykonać rozpiskę planu ćwiczeń. Sukcesywnie poprawianie rekordów-na przykład w bieganiu- jest szalenie motywujące, więc warto notować swoje postępy. Niezależnie od dyscypliny sportu jaką uprawiamy, dobrze jest skrupulatnie zaplanować czas poświęcony na trening oraz rodzaj wykonywanych ćwiczeń.

Drugim kluczowym czynnikiem determinującym zdrowy tryb życia jest prawidłowe odżywianie się.

Jak ułożyć dietę?

Jak ułożyć dietę?Należy na początku ustalić czynniki składowe. Należą do nich między innymi liczba kalorii, rodzaj wykonywanej przez nas pracy, stan zdrowia. Na tej podstawie ustalamy rodzaj diety- na przykład wysokobiałkowa (polecana dla osób trenujących na siłowni) albo niskokaloryczna. Warto skonsultować się z dietetykiem, ewentualnie lekarzem, ponieważ nie każdy organizm będzie tolerował dany jadłospis. Dlaczego powinniśmy to zrobić? Dlatego, że w bardzo nieodpowiedzialny i głupi sposób możemy pogorszyć swój stan zdrowia, a przecież mieliśmy na celu poprawienie kondycji. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, trzeba ustalić tygodniowe menu. Sugerowanie się produktami spożywczymi polecanymi dla wybranego typu diety jest najbardziej rozsądne. Mądrze zaplanujmy jadłospis, by dostarczył on nam odpowiednią ilość nie tylko substancji odżywczych, ale także pełny zestaw witamin oraz innych substancji regulujących. Pamiętajmy o codziennym nawadnianiu się – wypijajmy około 2 litrów płynów dziennie. Najlepiej postawić na wodę i unikać sztucznych, niezdrowych napojów gazowanych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here