Jak ściągnąć tipsy

0
1468
jak ściągnąć tipsy

Jeżeli jesteś kobietą to na pewno lubisz o siebie dbać. Pielęgnujesz ciało, włosy, dłonie i paznokcie. W końcu dłonie to wizytówka każdego człowieka. Niestety, nie każdy może pochwalić się piękną zadbaną płytką. Czasami odpowiedzialna jest za to praca, czasami choroba, a najczęściej geny. Jeżeli masz cienkie, kruche i rozdwajające się paznokcie wymyślono dla Ciebie rewelacyjną metodę przedłużania paznokci!

Paznokcie można przedłużyć na papierowej formie lub tipsie

Używamy do tego hybrydowej bazy budującej, żelu lub akrylu. Jeżeli nie wiesz jaką metodę wybrać skonsultuj się ze swoją manicurzystką. To właśnie ona powinna wytłumaczyć Ci różnice poszczególnych produktów.

Paznokcie można przedłużyć na papierowej formie lub tipsiePrzedłużanie na formie polega na przedłużeniu naturalnego paznokcia na papierowej formie, która podłożona jest pod paznokciem, czyli pod wolnym brzegiem paznokcia. Odpowiednio podłożona forma tworzy stelaż na który aplikujemy ciekną warstwę żelu. Ta warstwa wyznacza nam kształt oraz długość nowego pazurka. Po utwardzeniu tej warstwy zdejmujemy szablon i budujemy paznokieć pamiętając o zachowaniu podstawowych zasad tj. tunel, linia włosa, krzywa C.

Przedłużanie na tipsie z kolei polega na przyklejeniu plastikowego tipsa do naturalnej płytki specjalnym klejem. Gdy jesteśmy pewni, że tips dobrze związał się z paznokciem ścinamy go do pożądanej długości oraz wyrównujemy linię. Kiedy już spiłujemy tips do pożądanego kształtu nakładamy na niego budującą warstwę żelu tudzież akrylu. To właśnie przez klejenie tipsa ta forma wydawać się może bardziej czasochłonna lub skomplikowana.
Zdejmowanie masy żelowej w obu przypadkach jest podobne. Żel usuwa się pilnikiem lub specjalną frezarką, a dodatkowo można namoczyć go acetonem. Aceton sprawia, że masa żelowa staje się miękka i gumiasta.

A jak ściągnąć tipsy?

Tutaj warto byłoby znowu sięgnąć po wprawioną rękę manicurzystki, gdyż nieumiejętne ściągnięcie lub co gorsza ZERWANIE tipsa może trwale uszkodzić Twoje paznokcie. Usuwanie każdego produktu z paznokci wymaga umiejętności, doświadczenia oraz wiedzy o budowie i chorobach paznokci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here