Jak przyciąć kartę sim?

0
1161
Jak przyciąć kartę sim?

Kiedyś był tylko jeden rodzaj kart sim – ten, który się dzisiaj nazywa standardową lub mini sim. Jednak wraz z biegiem czasu pojawiły się dwie kolejne karty – mniejsze od mini. Ta średnia to micro sim, a najmniejsza – nano sim. W pewnym momencie, kupując starter lub dostając nowy numer w salonie operatora każdy dostawał kartę sim, z której można było w prosty sposób wyłamać mniejsze karty, jeśli dany model telefonu tego wymaga. Jednak wiele osób, które od lat posiadają ten sam numer i nie wymieniali karty sim, wciąż mogą posiadać kartę, z której nie da się wyłamać kart o mniejszym rozmiarze. Kiedy przychodzi kiedyś do wymiany telefonu, może się okazać, że posiadana karta standard po prostu będzie za duża. Co wtedy? Rozwiązania są dwa: wymienić w salonie operatora kartę na nową – możliwa do wyłamywania – co jednak bywa usługą płatną albo wyciąć mniejszą kartę we własnym zakresie.

Jak przyciąć kartę sim?

Jak przyciąć kartę sim?Zabierając się do samodzielnego wycinania karty trzeba pamiętać, że musi mieć ona idealne rozmiary, aby pasować do nowego telefonu. Nie może też być za mała, bo mogą być problemy ze stykami. W Internecie można znaleźć szablony wskazujące, gdzie dokładnie posiadaną kartę dociąć, aby uzyskać micro sim lub nano sim. Można tez jednak zakupić wycinarkę do kart – daje to większą pewność, że karta zostanie docięta we właściwych miejscach. Ile osób ma jeszcze kartę, z której nie da się po prostu wyłamać mniejszego rozmiaru? trudno powiedzieć. Mogą to być głównie osoby starsze, które nie godzą się tak łatwo na zmianę numeru telefonicznego, a aparat używają aż ten nie zepsuje się ze starości. Tym osobom lepiej doradzić wymianę karty na nową w salonie operatora, ewentualnie zakup aparatu, do którego ich kartu będą pasować bez docinania lub wyłamywania. Wydaje się jednak, że im bliżej dnia dzisiejszego, tym rzadziej pada pytanie: jak przyciąć kartę sim? Po prostu sporo osób – posiadaczy telefonu komórkowego – nie ma już problemu łatwego braku możliwości dopasowania karty sim do nowego telefonu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here