Jak odchudzić psa?

0
1248
Jak odchudzić psa?

Gdy twój pies ma nadwagę może to być przyczyną skrócenia jego życia. Psy z nadwagą są bardziej podatne na choroby, takie jak cukrzyca, choroby serca, nowotwory. Poprzez nadmierne obciążenie ciała, pies z nadwagą dodatkowo obciąża stawy i plecy, co może prowadzić do zapalenia stawów. Jeśli Twój pies ma nadwagę konieczna jest szybka reakcja, poniżej przedstawimy kilka sposobów jak odchudzić psa.

Jak odchudzić psa?

Odwiedź swojego weterynarza

Twój weterynarz zważy twojego psa, przedyskutuje możliwe przyczyny nadwagi i ustali ile musi stracić kilogramów.

Wyeliminuj niezdrowe przekąski

jak odchudzić psaOgraniczaj lub wyeliminuj niezdrowe smakołyki. Większość komercyjnych produktów dla psów ma bardzo wysoką kaloryczność. Istnieją przekąski o obniżonej kaloryczności lub możesz całkowicie odciąć te nadwyżkę kalorii z diety swojego pupila.

Większa częstotliwość ruchu dla psa

Ćwicz że swoim psem częściej. Ćwiczenia poprawiają napięcie mięśni, metabolizm i wagę twojego psa. Rozpocznij od krótkich spacerów, a następnie stopniowo zwiększaj odległości, lub prędkości spacerów, w zależności od tego, co pies może tolerować, jest to prostym sposobem na poprawienie kondycji i wydolności psa. Można to połączyć z graniem w gry takimi jak frisbee lub po prostu rzucanie im piłki.

Karma specjalistyczna

Karmy te zawierają mniej kalorii, a większe ilości białka, dzięki czemu pies wykorzystuje zapasy tłuszczu w organizmie do wytwarzania energii. Te karmy są zazwyczaj droższe niż zwykłe. Jeśli masz innego psa w domu, może być konieczne oddzielenie ich podczas karmienia.

Zmiana przyzwyczajeń

Wiele psów zwraca na siebie uwagę, najczęściej właściciel myśli, że jest głodny i go dokarmia, tymczasem pies potrzebuje pieszczot lub zabawy. Nie dokarmiaj psa resztkami z obiadu. Ponadto możesz rozsypywać karmę np. w trawie dzięki czemu pies nie je gwałtownie i nie przejadą się.

Leki na odchudzanie

Rozważ leki na odchudzanie. Obecnie dostępne są leki dla psów, które pomagają w utracie wagi. Leki te skutkują zmniejszeniem apetytu. Należy pamiętać, że mogą powodować działania niepożądane takie jak wymioty i biegunka. Powinny być stosowane tylko w ostateczności, u psów, które są zdrowe, i tylko po wykluczeniu wszystkich problemów medycznych, które mogą być przyczyną nadwagi. Decyzję skonsultuj z weterynarzem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here