Skuteczne sposoby, które pomogą zachęcić nasze dzieci do nauki

0
1028
jak zachęcić dziecko do nauki?
fot. Pexels.com

Dużo rodziców zmaga się z problemem niechęci ich dzieci do nauki. Nasze pociechy często nie są skore do poszerzania swojej wiedzy, zwłaszcza gdy się je do tego zmusza. Jest kilka sposobów, które pozwolą nam przekonać dziecko do częstszej edukacji. Dzięki nim będzie chłonęło wiedzę z uśmiechem na twarzy.

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/jak-zachecic-dziecko-do-nauki-oto-sposoby/

Odpowiednie motywowanie dzieci

Jeśli chcemy, aby nasze dzieci chętnie się uczyły, powinniśmy przede wszystkim zaprzestać ich karcenia za brak postępów w nauce lub niskie oceny. Krytyka nigdy nie będzie dobrym motywatorem, a wręcz przeciwnie może spowodować jeszcze większy regres naszych pociech w edukacji. Najlepszym sposobem na zachęcenie dziecka do nauki jest odpowiednia rozmowa, w której damy mu do zrozumienia, że jeśli będzie się więcej uczyło, będzie mogło więcej osiągnąć w życiu i spełnić swoje marzenia. Co więcej, możemy mu obiecać, że jeśli na koniec roku szkolnego przyniesie nam świadectwo z paskiem, otrzyma za to większą nagrodę np. wymarzony rower, hulajnogę czy głośnik. 

Ciekawe książki edukacyjne

Najgorsze co możemy zrobić, to zmuszanie dzieci do czytania lektur szkolnych. Warto już od najmłodszych lat wpajać naszym pociechom, że czytanie książek może być codzienną przyjemnością. Wspólna lektura bajek sprawi, że dziecko będzie miało pozytywne skojarzenia z książkami, ponieważ będą mu się kojarzyły z miłym czasem spędzonym z rodzicami. Warto także wzbogacić domową biblioteczkę o książkowe pozycje, które będą mogły zaintrygować najmłodszych. Ciekawe są szczególnie książki, które zawierają liczne ciekawostki, zagadki oraz kolorowe ilustracje. 

Wspólne wycieczki

Dzieci najskuteczniej uczą się podczas zabawy lub gdy miło spędzają czas. Świetnym pomysłem jest zabieranie naszych pociech na edukacyjne wycieczki. Możemy z nimi pójść do muzeum archeologicznego, parku dinozaurów, oceanarium czy planetarium. W ten sposób naturalnie zwiększymy apetyt dziecka na chłonięcie wiedzy o świecie. 

Zobacz także: http://www.wolabaranowska.pl/bialy-usmiech-dzieki-czarnej-pascie-do-zebow/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here