Jak zamówić urodzinowy tort dla dzieci?

0
861
Jak zamówić urodzinowy tort dla dzieci

Wyprawiasz urodziny dla dziecka, a wciąż nie masz pomysłu na to, jaki tort mogłabyś przygotować z tej okazji? W takim razie po prostu go zamów. Co by nie mówić, zamawiane torty dla dzieci na ogół prezentują się znacznie lepiej od tych „domowych”, bo są dekorowane przez prawdziwych cukierniczych artystów, którzy tworzą z nich istne dzieła sztuki.

Krok 1 – ustal, czego potrzebujesz

Każdy tort powinien być oczywiście dopasowany do okazji, na której zagości. Zanim go zamówisz, pomyśl, jaką rangę będzie mieć planowane przez ciebie wydarzenie. To wszystko ma wbrew pozorom duże znaczenie.

Zwróć uwagę na listę zaproszonych osób. Ustal, czy tort będzie jedzony wyłącznie przez dzieci, czy może także przez dorosłych, którzy mają jednak inne kubki smakowe. Zastanów się także nad jego stylem. Teraz w modzie są np. mocno dekoracyjne torty w stylu angielskim, czyli te, które przygotowuje się niemalże w całości masy cukrowej. Tradycyjne wypieki też jednak mogą znakomicie się sprawdzić, zwłaszcza że dzieci raczej nie lubią wymysłów i udziwnień, dlatego nieraz lepiej zaproponować im wypiek w klasycznym stylu.

Krok 2 – ustal masę ciasta

Tort na urodziny dla dzieci powinien wystarczyć spokojnie dla wszystkich. Nikomu nie może go zabraknąć. A by do takiej sytuacji w żadnym wypadku nie doszło, musisz bardzo dokładnie określić wielkość i wagę wypieku.

Na pewno możesz mniej więcej wyznaczyć ilość gości, która będzie bawić się na urodzinach dla dzieci twojego szkraba. To do tej ilości osób dopasuj wielkość i masę wypieku. Ogólnie rzecz biorąc możesz przyjąć, że na jedną osobę powinno przypadać jakieś 10 dag ciasta. Małe torty, przygotowywane z myślą o dziecięciu osobach, ważą na ogół jeden kilogram. Te średnie uzyskują masę 1,5 kg, a te duże nawet dwóch kilogramów.

Krok 3 – pomyśl o smaku

Ostatnim elementem do wyboru będzie oczywiście smak tortu, czyli kwestia niemalże najważniejsza. Wypiek musi być ładny, ale musi być też jednocześnie pyszny. To on ma przecież urozmaicić urodziny dla dzieci i stać się na nich niemalże gościem honorowym.

Pójdź w prostotę i klasykę. Nie kombinuj z jakimiś dziwnymi masami przygotowywanymi z samych owoców. Dzieci najbardziej lubują się prostych i tradycyjnych tortach czekoladowych i śmietankowych (ewentualnie zdobionych jakimiś pojedynczymi świeżymi owocami), dlatego takie warto im proponować.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytet Rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here