Dofinansowanie na szkolenia księgowe – jak uzyskać?

0
813
szkolenia księgowe

Ciągłe podnoszenie kompetencji jest niezwykle ważne – zarówno dla pracowników, którzy stają się bardziej konkurencyjny na rynku pracy, jak i pracodawców chcących realizować kolejne zlecenia, przekładające się na lepsze wyniki finansowej. W jaki sposób zdobyć nowe umiejętności? Oczywiście za pośrednictwem rozmaitych kursów.

Nie da się ukryć, że bez nich trudno myśleć o faktycznym rozwoju, który wpłynie zarówno na sytuację pracowników, jak i samej firmy. Jest to istotne zwłaszcza w księgowości. Dziedzina ta zmienia się niezwykle dynamicznie. Kolejne przepisy i rozporządzenia sprawiają, że specjaliści cały czas muszą aktualizować swoją wiedzę, tak aby być w stanie w rzetelny sposób wykonywać swoje obowiązki.

Odpowiedni kurs księgowości okaże się najlepszym sposobem na to, aby odświeżyć wiedzę i zdobyć nowe umiejętności. Niestety, jego wykupienie często związane jest z koniecznością zainwestowania sporych środków pieniężnych, na których nie każdy może sobie pozwolić. Zwłaszcza osoba prywatna, za którą nie stoi żadna firma.

Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Jak najbardziej! Wystarczy postarać się o dofinansowanie na szkolenia, które pokryje większość wydatków z tym związanych.

Jak uzyskać pomoc finansową?

Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie trudne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak wiele organizacji oferuje sfinansowanie szkoleń. Wymienić należy przede wszystkim takie podmioty jak:

  • Baza Usług Rozwojowych,
  • Akademia Menedżera MŚP,
  • Krajowy Fundusz Szkoleniowy.

Co jednak najważniejsze, poszczególne programy pozwalają skorzystać z pomocy, w ramach której uzyskać można od 50% do nawet 100% finansowania! Oczywiście za każdym razem konieczne jest spełnienie konkretnych warunków. Niektóre programy kierowane są również wyłącznie do wybranych grup odbiorców.

Żeby więc zapoznać się z wszystkimi możliwościami finansowymi, warto skorzystać z usług świadczonych przez centra szkoleniowe. Nie tylko organizują one kursy, ale także pomagają w uzyskaniu dofinansowania. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie pominęliśmy żadnej opcji i żadnej szansy na zmniejszenie kosztów związanych z koniecznością wykupienia konkretnych szkoleń.

Dofinansowanie dotyczyć może różnych programów – niezależnie od tego, czy jest to kurs podstawy księgowości czy może bardziej zaawansowane szkolenie. Możliwość znacznego zmniejszenia kosztów sprawi, że dostęp do nich zyska znacznie większa liczba osób. To zaś przełoży się na możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here