Róż do policzków

0
1668
róż do policzków

Odpowiednio wybrany i nałożony róż do policzków nadaje kobiecie uroku. Nie dziwi więc fakt, że stosowanie różu staje się coraz bardziej modne. Oprócz oczywistego uroku odpowiedni róż pozwala skutecznie wymodeować twarz redukując pewne niedoskonałości. Dzięki różowi kobiety wyglądają bardziej promiennie i zdrowo.

Wydawałoby się, że dobranie i nałożenie różu do policzków to banalna czynność. Niestety, musimy pamiętać, że nie każdy róż do policzków pasuje do każdego typu twarzy i urody. Wiedza o tym jakiego różu i w jaki sposób go użyć jest niezwykle przydatna. W tym artykule postaramy się opisać najbardziej znane metody i typy.

Odcienie różu do policzków

Cera jasna

Dla cery jasnej polecamy róże w pastelowych odcieniach o półprzezroczystej konsystencji. świetnie sprawdzą się kolory bliskie pomarańczowemu czy fioletowemu.

Cera średnia

Przy makijażu cery średniej powinniśmy tylko lekko podkreślać twarz. Nie potrzeba zbyt jaskrawych kolorów. Tutaj też polecamy odcienie pomarańczowego oraz fioletu połączonego z różem.

Cera ciemna

Kobiety o ciemnej karnacji mogą korzystać z bardziej jaskrawych kolorów. Polecamy różne odmiany czerwonego koloru oraz ciemny pomarańcz.

Jak nakładać róż do policzków?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby miejsce nakładania różu do policzków znajdowało się an kości policzkowej. Jest to bardzo ważne, aby równomiernie zaaplikować róż. Trzeba go też maksymalnie rozetrzeć, tak aby efekt końcowy był jak najbardziej naturalny. Nakładanie różu może się znacząco różnić szczegółami w zależności od rodzaju twarzy.

Twarz owalna

Aby skutecznie nałożyć róż na owalną twarz najlepiej jest omieść nim środkową część policzków. Najlepiej jest wybrać odcień różu jak najbardziej przypominający naturalne kolory twarzy.

Twarz kwadratowa

Aby prawidłowo nałożyć róż na twarz o bardziej kwadratowym kształcie należy ułożyć go wzdłuż linii kości policzkowej. Dzięki temu można znacznie wyszczuplić twarz oraz bardziej zaznaczyć kości policzkowe.

Twarz okrągła

Podstawową zasadą jest stosowanie matowych odcieni różu aby jeszcze bardziej nie zaokrąglać sztucznie twarzy. Należy nałożyć róż wzdłuż kości policzkowej w kierunku ust. Warto także delikatnie nałożyć róż na podbródek.

Twarz podłużna

Podkreślają podłużną twarz różem należy nałożyć go pomiędzy kątem oczu a linią nosa i delikatnie rozetrzeć.

Podsumowanie

Jak widać wybranie odpowiedniego różu do policzków oraz jego prawidłowa aplikacja nie są wcale takie łatwe. Wszystko zależy od tego, jaki typ urody posiadamy oraz jaki efekt chcemy osiągnąć. Stosując się jednak do naszych porad możemy uzyskać zadowalające efekty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here