Maseczka na włosy z miodu

0
2163
Maseczka na włosy z miodu

Często zdarza się, że włosy tracą swój naturalny blask. Stają się bardziej suche niż zazwyczaj, są łamliwe i z każdym dniem coraz bardziej zniszczone. Z przerażeniem sięgamy wtedy po różnego rodzaju odżywki aby przywrócić ich dawną świetność. Wycieczki do aptek i drogerii często kończą się zostawieniem tam sporej ilości gotówki i kupnem wielu różnych produktów naszpikowanych chemią. Niewiele kobiet jednak wie, że skuteczną odżywkę regenerującą do włosów można wykonać samemu w domu wykorzystując jako główny produkt miód. Maseczka na włosy z miodu staje się ostatnio coraz bardziej popularna.

Miód ma zbawienny wpływ na włosy. Przywraca im nawilżenie, miękkość oraz przyspiesza ich naturalny wzrost. Ma również działanie wygładzające oraz w jakimś stopniu działa także antybakteryjnie na skórę głowy. Przygotowaliśmy dla Was kilka sposobów na przygotowanie regenerującej maseczki do włosów z miodu.

Maseczka na włosy z miodu – Kilka przykładów

Maseczka z miodu i bananów

Jest to skuteczna maseczka przeznaczona do wszystkich typów włosów. Banany mają właściwości łagodzące swędzenie oraz efektywnie nawilżają włosy nadając im blask. Aby ją przygotować będziemy potrzebowali pół szklanki miodu, pół szklanki oliwy z oliwek oraz dwa duże banany. Składniki te dokładnie mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Po jej uzyskaniu nakładamy tak powstałą maseczkę na całą długość włosów oraz w miarę możliwości na skórę głowy i zostawiamy na kilkanaście minut. Po tym czasie głowę należy dokładnie umyć szamponem całkowicie usuwając z włosów maseczkę. Efekty powinny być szybko widoczne.

Maseczka z miodu, jogurtu i oleju kokosowego

Aby nadać włosom blasku i miękkości warto użyć tej maseczki. Składniki zawarte w jogurcie mają właściwości oczyszczające. Oprócz oczyszczenia włosów także je wzmocnią. Natomiast olej z kokosów dostarczy włosom wielu niezbędnych składników odżywczych, które nadadzą im blasku i zdrowia. Do przygotowania tej maseczki będziemy potrzebować dwóch łyżek jogurtu, dwie łyżki miodu i pół łyżeczki oleju kokosowego. Podobnie jak w poprzedniej maseczce wszystkie składniki trzeba dokładnie wymieszać aż otrzymamy jednolitą konsystencję. Całość należy wsmarować w skórę głowy oraz nanieść na całą długość włosów. Po kilkunastu minutach możemy umyć głowę ulubionym szamponem.

Maseczka z miodu i oliwy z oliwek

Maseczka w składzie jest bardzo podobna do poprzedniej. Zrezygnowaliśmy tutaj z obecności jogurtu. Jest ona przeznaczona do bardziej zniszczonych włosów. Do jej przygotowania potrzeba pół szklanki miodu i około jedną czwartą szklanki oliwy z oliwek. Całość mieszamy i nieco podgrzewamy. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na włosy i trzymamy nieco dłużej niż poprzednie, nawet do 20 minut.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here