Oryginalny czy klasyczny – jaki powinien być tort weselny?

0
1291

Oryginalny czy klasyczny – jaki powinien być tort weselny?

Tort weselny jest to kulminacyjny punkt całej imprezy weselnej. W głowie rodzi się wiele pytań. Na jaki smak się zdecydować? Jaki kształt tortu wybrać? Jaki rozmiar?  Wbrew pozorom wybranie tego idealnego tortu nie jest takie proste. W wyborze chodzi nie tylko o to, aby był on smaczny, ale także, żeby wyglądał nieziemsko. Oprócz walorów smakowych i wizualnych ważne jest też to, żeby pasował do klimatu wesela. Brzmi to jak ciężkie wyzwani i takie jest, ale warto jest się trochę namęczyć, aby tego dnia wszystko było dopięte na ostatni guzik. 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/tort-weselny/

Co jest ważne przy wyborze tortu weselnego?

Rozmiar

W tym przypadku rozmiar ma znaczenie. Wybór tortu możecie wybrać wtedy kiedy będziecie mieli już potwierdzoną liczbę gości. Jeśli będzie ich dużo możecie zdecydować się na piętrowy tort, jeśli natomiast nie będzie ich tak dużo możesz zdecydować się na mniejszy, jednopiętrowy.

Kolor

Najlepiej jeśli będzie on biały z elementami pasującymi kolorystycznie pod akcent wesela. Jeśli wasz motyw przewodni to błękit i kwiaty, to zadbajcie o to, aby tort również posiadał te akcenty. Nie bójcie się iść w odważne barwy, które będą wydawały się wam najbardziej trafne.

Dodatki

Dodatki mogą być najróżniejsze. Nie ma w tym dniu miejsca na ograniczenia. Do tortu można dodać perły, kwiaty, koronki lub cukrowe dodatki. Wszystko zależy od wyobraźni i umiejętności cukierników, ale o te drugie nie trzeba się martwić, ponieważ obecnie branża cukiernicza jest na bardzo wysokiem poziomie, a cukiernicy tworzą najpiękniejsze cuda. 

Smak

Pod uwagę należy wziąć nie tylko swoje preferencje, ale także to, czy smak będzie w miarę możliwości uniwersalny, aby mógł mógł smakować wielu osobom. Jeśli bierzecie ślub latem, musicie zdawać sobie sprawę z tego, że np. bita śmietana może się pod wpływem temperatury po prostu rozpuścić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here