Jak usunąć gumę do żucia z ubrania

0
1356
Jak usunąć gumę do żucia z ubrania

Chyba każdy z nas przeżył już taką sytuację, kiedy niepostrzeżenie przykleiła mu się do ubrania guma do żucia, lub na nią po prostu usiadł. Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które świetnie poradzą sobie z tym problemem.

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania?

Jak usunąć gumę do żucia z ubraniaPodstawowym sposobem jest umieszczenie zabrudzonego gumą ubrania w zamrażalniku na 3-4 godziny. Po upływie tego czasu należy wyjąć ubranie i zeskrobać gumę np. tępym nożem. Następnie ubranie pierzemy według wskazań producenta w możliwie najwyższej temperaturze. Gdyby jednak plama po gumie nie zniknęła całkowicie, to przed następnym praniem przecieramy to miejsce delikatnie odplamiaczem. Kolejny sposób na to, jak usunąć gumę do żucia z ubrania, to wysoka temperatura. Zanurzamy część ubrania z przyklejoną gumą w gorącej wodzie na kilka minut, po tym czasie guma powinna zacząć odchodzić od ubrania. Ścieramy ją do końca szczoteczką lub jakimś tępym narzędziem, żeby nie uszkodzić tkaniny. Jest to sposób, który nie nadaje się do tkanin delikatnych. Można również podgrzać 1/3 szklanki octu winnego lub spirytusowego, namoczyć w tym roztworze kawałek ściereczki, chwilkę odczekać i zacząć wycierać miejsce z przyklejoną gumą na ubraniu, powinna bez problemu zacząć odchodzić od materiału.

Sposób amerykański

Istnieje jeszcze trochę amerykański sposób na gumę na ubraniu. Mianowicie nakładamy na gumę masło orzechowe tak, aby była całkowicie nim pokryta na dokładnie 1 minutę. Nie możemy zostawić dłużej, ponieważ masło na trwale zaplamiłoby ubranie. Taka natłuszczona guma bardzo łatwo zejdzie z ubrania bez większego skrobania. Następnie zwyczajnie pierzemy ubranie z dodatkiem odplamiacza. W usunięciu gumy pomoże również znany i skuteczny w wielu problemach WD-40. Wystarczy zaaplikować jego niewielką ilość w miejsce, gdzie przykleiła się guma, a następnie ją po prostu zeskrobać, chwilkę to potrwa, ale na pewno guma zejdzie. Można również gumę przeprasować. Kawałek tekturki kładziemy na desce do prasowania, następnie gumą do dołu przykładamy do niej ubranie, ustawiamy żelazko na średnią moc i przeprasowujemy tkaninę kilkukrotnie do momentu, aż guma przyklei się do tektury. Jak widać, jest kilka metod na pozbycie się tego ”gumowego” problemu, a każdy z nas może wybrać, który mu najlepiej odpowiada.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here