Jak szybko się opalić?

0
1188
Jak szybko się opalić?

Kiedy pojawiają się pierwsze letnie dni, chętnie wystawiamy naszą skórę na działanie promieni słonecznych, z nadzieją na szybkie uzyskanie pięknej, brązowej opalenizny. Jednak należy pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że opalanie będzie bezpieczne dla naszej skóry, a my uzyskamy zadowalającą opaleniznę. Zatem, jak szybko się opalić bez bolesnych oparzeń w bezpieczny sposób?

Jak szybko się opalić?

Jak szybko się opalić?Pierwszą, bardzo popularną metodą zapewniającą bezpieczne dla skóry opalanie jest używanie kremu z filtrem, który uchroni skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi – rezultatem opalania bez żadnych zabezpieczeń są poparzenia, a nierzadko również czerniak skóry, który jest jednym z rodzajów zmian nowotworowych. Dobry krem renomowanej marki kosmetycznej nakładany na skórę co kilka godzin podczas przebywania na słońcu sprawi, że nasza skóra nie tylko stanie się delikatnie brązowa, ale przede wszystkim unikniemy schodzącego naskórka i bolesnego poparzenia, co często zdarza się szczególnie osobom z jasną karnacją, czy dzieciom z wyjątkowo delikatną skórą. Krem z filtrem mimo swoich ochronnych właściwości, paradoksalnie przyczynia się również do szybszego opalenia skóry, ponieważ nawilżona i nawodniona skóra chętniej przyswaja promienie słoneczne.

Szybsze opalenie zapewni nam również odpowiednia pielęgnacja skóry jeszcze przed wyjściem na słońce – delikatny peeling skóry na kilka dni przed docelowym opalaniem, oraz dobry krem nawilżający stosowany regularnie prawidłowo przygotuje skórę do wystawienia na działanie promieni słonecznych oraz sprawi, że wyczekiwana opalenizna pojawi się znacznie szybciej. Nawodnienie skóry to bardzo ważna zasada która powinna być stosowana nie tylko w sezonie letnim, ale również przez cały rok. Podczas opalania niezmiernie ważne jest, by pić jak najwięcej wody mineralnej, co wpłynie nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na kondycję skóry, która odpowiednio nawodniona i nawilżona będzie szybciej i bezpieczniej nabierać ciemniejszej barwy, a efekt będzie trwalszy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here