Jak jeździć na nartach?

0
1090
Jak jeździć na nartach?

Sport to zdrowie, każdy o tym wie. W sezonie zimowym pojawia się jednak spory problem. Jak mu zaradzić? Wystarczy zaangażować się w dyscyplinę sportową pokroju jazdy na łyżwach lub nartach. Oczywiście, potrzebny na początek jest sprzęt, jednak podstawowe wyposażenie nie nadwyręży zbytnio naszej kieszeni. Podstawą do rozpoczęcia przygody z jazdą na nartach jest odpowiedni strój oraz kask, a także narty. Jeżeli jednak nie jesteśmy przekonani co do tego sportu w pełni, dobrą decyzją będzie wypożyczenie sprzętu ze stoku narciarskiego.

Jak jeździć na nartach?

Jak jeździć na nartach?Bez względu na wiek, każdy powinien zaczynać na najmniejszym stoku, czyli tak zwanej „Oślej łączce”. Może wygląda to śmiesznie, ale bezpieczeństwo to podstawa. Prawdopodobnie dostatecznym wprowadzeniem będzie jeden dzień spędzony na malutkim stoku. Warto na początek wynająć trenera, lub po prostu udać się na narty wraz ze znajomym doświadczonym w tym sporcie. Samemu nie będzie łatwo zacząć. Podstawą jest prawidłowy balans ciała. Aby skręcić należy delikatnie przesunąć ciężar ciała na prawą lub lewą nartę. Najważniejsze jest hamowanie. Polega ono na zwiększanie tarcia, a jego skrócona instrukcja prezentuje się w następujący sposób. Najpierw rozszerzamy delikatnie narty, czyli kierujemy czubki na zewnątrz. Później powoli kierujemy końcówki nart do wewnątrz. W wyniku wzmożonego tarcia nart o śnieg zwolnimy, a później zatrzymamy się całkowicie.

Należy zawsze i bezwzględnie pamiętać o tym, żeby zachować spokój w każdej sytuacji. Panika przy dużej prędkości może okazać się zgubna. Zimna krew to podstawa w tym sporcie. Adrenalina podczas szusowania z wysokiego stoku jest wspaniała. Odczucia nie do podrobienia, poleca się jazdę na nartach lubujących się w odrobinie dreszczyku. Wymagana jest dobra koordynacja i świadomość własnego ciała, aby zachować prawidłowy balans ciała i zwyczajnie się nie przewrócić. Ta dyscyplina sportu jest znakomitą rozrywką w zimie, na pewno urozmaici chłodne dni. Na koniec- lepiej nie jeździć po niesprawdzonych górkach i wybierać ośrodki narciarskie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here