Endermologia – skuteczny masaż w walce z cellulitem

0
1420
Endermologia – skuteczny masaż w walce z cellulitem

Wiele kobiet zmaga się z cellulitem, szczególnie są narażone obszary skóry ud, bioder, kolan i pośladów. Cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, komórki tłuszczowe zmieniają się w nieatrakcyjne grudki, guzki i zgrubienia. Są one otoczone wodą i toksynami, które sprawiają, że lipidy dalej się rozrastają i uciskają naczynka. To błędne koło, ponieważ powoduje dalszy rozrost cellulitu. Jak zatrzymać ten proces?

Endermologia

Naprzeciw walce z cellulitem wychodzi endermologia – masaż mechaniczny, który połączony jest w tym samym czasie z podciśnieniem. To, dzięki podciśnieniu następuje przyśpieszenie metabolizmu tkanki tłuszczowej. Masaż ten stymuluje tkankę tłuszczową i tkankę łączną skóry do produkcji kolagenu i elastyny, które nadają sprężystości i elastyczności skóry. Zabieg polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które dzięki wytworzeniu podciśnienia zasysa fałdę skóry, która jest zawijana przez pierwszą rolkę w głowicy, i rozwijana przez drugą. Fałda jest rozmasowywana w zależności od celu terapeutycznego. Specjalny kostium ma chronić przed mechanicznymi uszkodzeniami skóry. Jest to zabieg bezbolesny, choć zależy to od wrażliwości danej osoby.

Endermologia przed i po zabiegu?

Już po kilku zabiegach dostrzega się zmianę skóry zaatakowanej cellulitem. Tkanka tłuszczowa ulega zmiękczeniu, znikają przykre zgrubienia i grudki. Dzięki produkcji kolagenu i elastyny skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Endermologia przed i po potrafi miło zaskoczyć, sylwetka staje się wyszczuplona i wymodelowana. W trakcie masażu uwalniają się także endorfiny, które dają uczucie odprężenia.

Endermologia ile zabiegów?

Zazwyczaj efekty są już zauważalne po pierwszym zabiegu. Jednak pełne zadowolenie uzyskuje się po serii 10-12 zabiegach, wykonywanych raz w tygodniu. Między kolejnymi seriami powinno być co najmniej 3 miesiące przerwy. Trudno odpowiedzieć na pytanie: endermologia ile zabiegów? To zależy od miejsca, w którym występuje cellulit oraz jak zareaguje dana skóra na zabieg.

Endermologia cena?

Za zabieg endermologii ceny są zróżnicowane, ponieważ i tak należy dla efektu poddać się serii zabiegów, lepiej wykupić od razu cały pakiet. Jest on tańszy niż płacenie za każdy z osobna. Zazwyczaj 1 zabieg kosztuje od 100 do 150 zł, natomiast pakiet 10 zabiegów potrafi kosztować o kilkadziesiąt złotych mniej. Endermologia cena za zabieg nie jest wygórowana, biorąc pod uwagę efekty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here