Twarz na medal

0
1922
Twarz na medal

Któż z nas nie chciałby mieć pięknej i zawsze młodej twarzy? Oczywiście jest to pytanie retoryczne, ponieważ każdy chciałby wyglądać zawsze dobrze. Pozostaje jednak kwestia tego, jak to zrobić? Otóż gabinety medycyny estetycznej oferują nam dzisiaj coraz to lepsze liftingi twarzy. A zatem…

Krok 1 – zdecyduj się na lifting twarzy

Pierwszym krokiem do odzyskania młodego wyglądu twarzy jest zdecydowanie się na lifting. Jakie są dokładnie wskazania? Otóż warto rozważyć wykonanie liftingu w sytuacji zmarszczek, pogłębionych bruzd i fałdów. Ponadto lifting pomoże nam także zredukować podwójny podbródek oraz obrzęki wokół oczu. Suma sumarum nasza twarz będzie wyglądała dużo młodziej.

Warto jeszcze podkreślić, że generalnie to zabieg liftingu twarzy wcale nie polega tylko i wyłącznie na skróceniu fałdów skóry i na naciągnięciu jej. Tutaj bowiem trzeba także czasem skrócić powięź, naciągnąć mięsień. O więcej niektóre techniki w ogóle nie wymagają tak drastycznych kroków.

Krok 2 – wybierz rodzaj liftingu twarzy

No właśnie jakie metody? Generalnie bowiem są dwa główne typy liftingu twarzy. Pierwszy z nich to oczywiście klasyczny lifting twarzy z użyciem skalpela. Tutaj konieczna jest obecność chirurga oraz anastezjologa, który zadba o znieczulenie ogólne, czyli o narkozę. W tej metodzie wykonujemy mikro nacięcia na skórze. Tu także konieczne jest kilka dni wolnych po zabiegu. Efekty są jednak trwałe.

Z drugiej zaś strony mamy lifting twarzy nieinwazyjny. Tutaj zaliczane są wszelkie metody jak termolifting, użycie nici, kwasu hialuronowego itp. Generalnie część z nich może zrobić doświadczona kosmetyczka. Tu nie trzeba też długiej rekonwalescencji. Efekt jednak nie utrzymuje się w stu procentach do końca życia.

Krok 3 – wybierz gabinet

Na końcu pozostaje już tylko wybrać odpowiedni gabinet. Zwróćmy tu uwagę przede wszystkim na opinie, komentarze i na czystość. Co najważniejsze – cena nie jest wcale taka istotna!

Pamiętajmy również, że musimy mieć zaufanie do naszego chirurga czy do osoby, która będzie nam wykonywała zabieg. W związku z tym pamiętajmy o tym, aby wybrać się wcześniej i porozmawiać z daną osobą, zapoznać się, sprawdzić, co naprawdę byśmy chcieli. Nie lekceważmy także swoich pierwszych odczuć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here