Śruby pasowane – co warto o nich wiedzieć?

0
1483
Śruby pasowane

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na śruby pasowane? Nie jest to kwestia przypadkowa – takie elementy złączne mają różnego rodzaju zalety. Postanowiliśmy każdemu z Was dokładnie przybliżyć charakterystykę tych akcesoriów. Czym się zatem konkretnie cechują?

Charakterystyka śrub pasowanych

Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się właśnie na śruby pasowane. Dlaczego? Mają one różnego rodzaju właściwości. Oczywiście, warto kupować elementy złączne z tej kategorii, które spełniają normę ISO 7379. Nie brakuje na rynku sklepów internetowych czy stacjonarnych, które oferują taki asortyment. Śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym spełniają standardy ustanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. To jakość na bardzo wysokim poziomie. Trzeba zauważyć, że tego typu elementy złączne posiadają metryczny rodzaj gwintu. Jaka występuje tutaj klasa własności materiału? To dokładnie 12.9. Opisywane akcesoria zostały odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Zastosowano bowiem proces oksydowania. Inaczej jest on nazywany również czernieniem…

Jakie materiały zostały zastosowane do produkcji śrub pasowanych z gniazdem sześciokątnym ISO 7379? To między innymi stal węglowa, aczkolwiek nie tylko. Na rynku można również spotkać śruby pasowane wykonane ze stali nierdzewnej A2 (INOX). Czym natomiast charakteryzują się tego typu elementy złączne? Poza tym, że mają bardzo dużą odporność na korozję wykazują też żarowytrzymałość. O co tutaj dokładnie chodzi? To zachowanie odpowiednich cech biorąc pod uwagę stosowanie nawet w relatywnie wysokich temperaturach. Czym jeszcze charakteryzują się elementy wykonane ze stali nierdzewnej? Ten komponent gwarantuje elegancki wygląd, który przydaje się w wielu sytuacjach. Poza tym trzeba zwrócić tutaj uwagę na możliwość recyklingu, dobry stosunek w aspekcie wytrzymałości do wagi oraz łatwość pod kątem poddawania różnego rodzaju obróbkom. Bez żadnego problemu elementy złączne można również doprowadzić do czystości. Jaki mamy zakres dla stali nierdzewnej? To dokładnie M6 – M20. W przypadku stali węglowej wynosi on od M5 do M16.

Śruby pasowane – gdzie można je użyć?

Tego typu śruby pasowane są używane na przykład w rozmaitych maszynach. Szczególnie, jeśli eksportom zależy na uzyskaniu stosunkowo niewielkich luzów w czasie pracy. Prowadzi to bowiem do osiągnięcia stabilnego połączenia. Warto zauważyć, że tego typu elementy bardzo dobrze wywiązują się ze swojego najważniejszego zadania. Są solidne, wytrzymałe oraz trwałe.

Przeczytaj także: www.perfectmodel.pl/sruby-zamkowe-najwazniejsze-informacje/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here