Sposoby na przetłuszczające się włosy

0
1470
włosy
fot.: pexels.com

Włosy są wizytówką każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że każdy chce aby ich fryzura dobrze się prezentowała w każdej sytuacji. Niestety, jednym z popularniejszych problemów są szybko przetłuszczające się włosy, które wyglądają na nieświeże i oklapnięte. Co można zrobić, aby tego uniknąć?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/wlosowe-porady-wlosy-przetluszczajace-sie/

Nadmiernie przetłuszczające się włosy – dlaczego tak się dzieje?

Przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z przetłuszczającymi się włosami, dobrze jest się najpierw zastanowić nad tym, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Jednym z głównych powodów, nadmiernego przetłuszczania się włosów jest wzmożona aktywność gruczołów łojowych. Produkowane sebum, tworzy na skórze głowy i włosach grubą warstwę, przez co pasma już po kilku godzinach od umycia, wyglądają na nieświeże.

Właśnie dlatego, walkę z przetłuszczającymi się włosami należy zacząć od zahamowania pracy gruczołów łojowych. Wówczas, można pozbyć się zalegającego na głowie sebum, które ma wpływ na świeży wygląd włosów.

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Z przetłuszczającymi się włosami można walczyć na wiele sposobów. Najpopularniejszą metodą jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków lub korzystanie z usług profesjonalnych salonów fryzjerskich.

Warto jednak zapoznać się z domowymi sposobami, które są naturalne, a przy tym samodzielne w przygotowaniu. W walce z przetłuszczającymi się włosami, skuteczne będą: płukanki ziołowe (przygotowane np. z pokrzywy, rumianku, skrzypu polnego), maseczka z drożdży, wcierki z soku z cytryny (sposób ten łagodzi również powstałe na skórze głowy stany zapalne), mieszanka z sody oczyszczonej, ocet jabłkowy, domowy szampon z aloesem, płukanka piwna i wiele innych.

Domowe sposoby na zwalczenie nadmiaru sebum, znacznie poprawią kondycję włosów. Z tego powodu, tego rodzaju zabiegi warto wykonywać regularnie – przyczyni się do to wchłonięcia nadmiaru sebum, ale także zlikwidowania stanów zapalnych i zatrzymania nadmiernej pracy gruczołów łojowych.

Przeczytaj też: http://www.wolabaranowska.pl/jak-wybrac-najlepsza-prostownice-z-keratyna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here