Okrągła twarz

0
2514
okrągła twarz

Przy wyborze odpowiedniej fryzury niezwykle istotne jest aby dopasować ją do charakteru twarzy. Jeszcze do niedawna nie przykładano do tego aspektu zbyt wielkiej wagi. Fryzury dobierano kierując się innymi, równie ważnymi przesłankami. Obecnie coraz częściej zwraca się jednak uwagę na kształt twarzy. Bardzo często występującym rodzajem twarzy jest tzw. okrągła twarz. Jak dobrać do niej odpowiednią fryzurę? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Okrągła twarz – jak dobrać odpowiednią fryzurę?

Okrągła twarz jest jednym z najczęściej występujących typów twarzy. Osoby, które ją posiadają nie powinny być szczególnie zmartwione jeśli chodzi o dobór odpowiedniej dla nich fryzury. Możliwości mają bowiem bardzo wiele. Muszą jednak stosować się do kilku istotnych zasad, dzięki którym charakter ich twarzy będzie tylko i wyłącznie zaletą.

Grzywka

Przede wszytskim należy unikać noszeni grzywki. To element fryzury, który znacznie podkreśla owal twarzy. A nam przecież chodzi o jego maksymalne zniwelowanie. Jeśli jednak nie chcesz się rozstać z grzywką musisz ją w znacznym stopniu zmodyfikować w ten sposób, aby nie była jednolita. Musi mieć liczne wcięcia po środku lub też z boku w zależności od preferencji.

Zaczeska na bok

To również bardzo polecany rodzaj fryzury dla osób o owalnej twarzy. Idealnie niweluje jej okrągłość powodując jej znacznie wysmuklenie. Warto również to tego rodzaju zaczeski nieco zapuścić włosy. Długie włosy zaczesane na bok to idealne rozwiązanie dla osób z okrągłą twarzą.

Kok

Kolejnym rodzajem fryzury szczególnie polecanym dla osób z owalną twarzą jest kok. Wysoko upięte, długie włosy znacznie wyszczuplą twoją twarz. Duże znacznie w tym wypadku będą miały różne dodatki jak spinki, kokardki czy też różnokolorowe wsuwki. To właśnie one oraz wysoko upięte włosy będą przyciągać wzrok innych ludzi. Owal twojej twarzy zejdzie zdecydowanie na drugi plan.

Proste włosy

Warto wiedzieć również, że okrągła twarz nie lubi włosów kręconych. Pofalowana fryzurą wzmaga tylko efekt krągłości naszej facjaty. Dlatego warto włosy prostować. Proste włosy wysmuklają i wyszczuplają twarz i odejmuję krągłości w okolicach policzków. Prostowanie włosów jest niezwykle istotne. Wszelkie fale i loki tylko wzmogą nam efekt okrągłej twarzy.

Podsumowanie

Jakie więc wnioski wypływają z lektury powyższego artykułu? Przede wszystkim panie, które mają owalną twarz powinny przestać używać wałków i lokówki. Kręcone włosy, wszelkie fale i loki znacznie podkreślają bowiem krągłości. Należy postawić na fryzury proste, wydłużone ku górze, często nawet lekko strzępione oraz ozdobione licznymi i ciekawymi akcesoriami, które będą przykuwać uwagę. Możliwości jest tak naprawdę bardzo dużo. Wystarczy stosować się do kilku ważnych zasad. Wtedy owalna twarz nie będzie problemem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here