Męska biżuteria – co noszą współcześni mężczyźni?

0
846

W męskiej modzie od dobrych paru lat naprawdę sporo się dzieje. Coraz więcej panów sięga po biżuterię, dzięki której stylizacje nabierają wyjątkowego charakteru. Zainteresowanie ozdobami dla mężczyzn sprawiło, że w sklepach jubilerskich można obecnie liczyć na znacznie większy wybór niż jeszcze jakiś czas temu. Sprawdź, jaka biżuteria męska jest jak najbardziej mile widziana na co dzień i od święta.

Obrączka ślubna

Pod tym względem od lat nic się nie zmienia. Obrączki ślubne to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów męskiej biżuterii. Można po nie śmiało sięgnąć nawet w przypadku formalnego garnituru, w przypadku którego większość ozdób nie jest dozwolona według zasad dress code’u. Równie dobrze można założyć obrączkę do półformalnego stroju do biura czy też zupełnie casualowej stylizacji na spotkanie ze znajomymi. Problemem nie jest także połączenie jej ze sportowymi ubraniami na siłownię. Niekiedy jedynie warto zastanowić się, czy okoliczności nie grożą np. zgubieniem bądź zniszczeniem obrączki.

Sygnet

Za najbardziej tradycyjną formę sygnetów uważa się pierścienie rodowe, które można nosić bez obaw w towarzystwie eleganckich ubrań formalnych i casualowych. Lepiej jednak zrezygnować z nich, gdy strój ma sportowy charakter bądź jest po prostu zbyt zwyczajny. W Polsce zgodnie z tradycją takie pierścienie zakłada się na serdeczny palec prawej dłoni. Ponadto taka biżuteria w szczególności pasuje dojrzalszym panom, choć przy odpowiednim stylu może sprawdzić się nawet u młodszych dżentelmenów. Co ciekawe, niektóre modele mogą świetnie wyglądać w połączeniu z ubraniami z rockowym charakterem.

Bransoletka

Większość stylizacji casualowych można uzupełnić niebanalną bransoletką. W ofercie internetowego sklepu Jubiler Ciesielscy z pewnością warto zwrócić uwagę na popularne skórzane modele ze srebrną blaszką. Takie projekty mają bardzo męski charakter i pasują do wielu stylów. Ponadto z mody nie wychodzą bransoletki w formie srebrnych bądź złotych łańcuszków. Ciekawą propozycją może być dwukolorowa wersja, która prezentuje się wyjątkowo nowocześnie. Intrygujący efekt mogą dać natomiast modele z czarnych koralików.

Spinki

W garderobie dżentelmena zdecydowanie nie może zabraknąć gustownych spinek do krawatów i mankietów. Taka biżuteria z pewnością przyda się podczas ważnych wydarzeń, które wymagają elegancji na najwyższym poziomie. Obecnie można również spotkać się z ozdobami, które można łączyć nawet z nieco mniej formalnymi stylizacjami. Oryginalne spinki ze złota bądź srebra mogą być też świetnym sposobem na wyróżnienie się w tłumie.

Naszyjnik

Różnego rodzaju naszyjniki, łańcuszki i zawieszki należą raczej do rzadziej wybieranych ozdób męskich. Warto jednak dać im szansę, ponieważ mogą zapewnić wyjątkowy stylowy wygląd. Od dłuższego czasu prawdziwym hitem są zwłaszcza naszyjniki przypominające różaniec. Z mody nie wychodzą też łańcuszki z medalikami i krzyżykami. Niektórym panom mogą spodobać się także skórzane rzemyki np. z nieśmiertelnikiem bądź kłem wilka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here