Jakość towaru

0
1851
Jakość towaru

Przebieranie w ofertach sklepów online stało się codziennością. Rosnąca konkurencja na rynku wymusza stałe podnoszenie poziomu oferowanych usług. Dzięki korzystaniu z porównywarek cen mamy możliwość, by zapoznać się z opiniami innych klientów – szansa, że zostaniemy oszukani przez sklep, zdecydowanie zmalała. Nie znaczy to jednak, że oszustwa przy zakupach online już się nie zdarzają. Złodzieje zawsze będą o jeden czy dwa kroki przed swoimi ofiarami. By ustrzec się przed niemiłą niespodzianką, warto zwracać uwagę na kilka cech oferty sklepu, które dużo mówią o podejściu właścicieli do klienta.

Jakość towaruRegulaminy

Po pierwsze – czytajmy regulaminy! Oczywiści, jeśli przez przypadek zobowiążemy się do czynności, których sklep nie ma prawa wymagać zgodnie z polskim prawem, taki nielegalny regulamin i tak nas nie obowiązuje. Jednak samo przekonanie się, czy jest on sformułowany w uczciwy sposób i z poszanowaniem klienta pozwoli nam się zorientować, na co możemy liczyć.

Strona internetowa

Po drugie – jak wykonana jest strona internetowa sklepu? Czy jest przejrzysta, sprawnie działa, czy zawiera łatwo dostępne informacje na temat warunków i kosztów dostawy? Mile widziana jest też lista najczęściej zadawanych pytań i formularz do szybkiego kontaktu ze sklepem – warto zadać na próbę jakieś pytanie i przekonać się, czy komunikacja jest tak bezproblemowa, jak nam to obiecywano.

Jakość towaru

Kolejna istotna sprawa – czy mamy podstawy przypuszczać, że jakość towaru będzie zgodna z opisem? Przykładowo, jeżeli mamy do czynienia ze sklepem RTV i AGD, który nie współpracuje z żadną z renomowanych marek i ma w ofercie same sprzęty no-name, i to po bardzo zawyżonych cenach, warto zachować rozwagę. Przed zakupami poszukajmy opinii na temat sklepu i produktów – może się okazać, że to faktycznie uczciwa oferta przedmiotów, które u nas nie są popularne, ale za oceanem robią furorę. Możliwe jest jednak, że właściciel sklepu znalazł sposób na sprzedawanie towaru z 1000% marżą łatwowiernym klientom.

Czy te ostrzeżenia znaczą, że zakupów przez internet trzeba się bać bardziej, niż tradycyjnych? Nic podobnego. Jak w innych dziedzinach życia, tak i tu panuje złota zasada – zdrowy rozsądek popłaca. Kierując się nią, oszczędzimy czas, pieniądze i nasze zdrowie. Nie dajmy się wykiwać!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here