Jak zrobić fryzurę

0
1251
Jak zrobić fryzurę

Fryzura jest ważnym elementem samoprezentacji każdego człowieka. Wyróżniamy wiele rodzajów fryzur: warkocze, loki, na chłopczycę, afro, koki, krótkie i długie grzywki. Jak zrobić fryzurę odpowiednią dla nas? Najlepiej doradzi nam fryzjerka lub fryzjer. Specjaliści znają modne cięcia, upięcia ze świata fryzur. Możemy się również uczesać sami w domowym zaciszu. Wystarczą chęci i odrobina talentu.

Jak zrobić fryzurę?

Jak zrobić fryzuręW tym roku najmodniejsze są trzy fryzury, które będą królowały na ulicach i wybiegach w Polsce. Są to fryzura na boba, męski styl i zdecydowanie krótkie włosy. Koniecznie z przedziałkiem na środku głowy. Takie fryzury nie sprawią nam problemów ze stylizacją. Są bardzo proste w wykonaniu. Informacji jak zrobić fryzurę możemy poszukać w internecie lub magazynach o tematyce stylizacji włosów. Dobrze dobrana fryzura musi pasować do kształtu naszej twarzy i rodzaju włosów. Farbowanie, uczesanie i dobre cięcie to trzy podstawowe elementy. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie jej do typu urody. Do każdego z nas będzie pasowała inna fryzura. Wyróżniamy kilka typów kształtu twarzy. Twarz trójkątna, twarz owalna, kwadratowa i z szeroką żuchwą. Dobrze dobrana fryzura może nas odmłodzić o kilka dobrych lat. Uczesanie, musimy dopasować do naszego wieku. Osoby starsze nie będą dobrze wyglądały w długich włosach. Osoby młodsze wręcz przeciwnie. Młodość rządzi się swoimi prawami w każdej dziedzinie życia. Najważniejszą sprawą jest jednak odpowiednia pielęgnacja włosów.

Zdrowy wygląd włosów

Na zdrowy wygląd włosów ma duży wpływ styl naszego życia i dieta. Nawet zdrowe włosy w pewnym wieku tracą swój blask, zaczynając się przetłuszczać. Należy je wtedy myć dziennie, używając odpowiednich środków do pielęgnacji włosów. Włosy zawsze myjemy, w leniej wodzie. Letnia woda zamyka łuski włosa. Otwarte łuski mogą powodować uszkodzenia włosa. Po umycie nakładamy na włosy odżywkę, dobraną do rodzaju włosów. Odżywka wnika w głąb włosa i go pielęgnuje. Suszarki i prostownice szkodzą włosom. Włosy nie lubią wysokich temperatur. Aby, dobrze wyglądać dbajmy o nasze włosy i dopasujmy naszą fryzurę do kształtu twarzy. Prosta fryzura sprawdza się w każdej sytuacji. Poznając techniki stylizacji w kilka minut, możemy wyglądać jak gwiazda filmowa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here