Jak zostać sprzątaczką?

0
1138
sprzątaczka

Praca jako sprzątaczka lub też pracownik sprzątający charakteryzuje się tym, że do jej wykonywania nie potrzebujemy konkretnych wymogów. Nie oznacza to jednak, że jest to zawód dla każdego. Nie każda osoba dobrze odnajdzie się w sprzątaniu powierzchni. Dla jednych może być to zajęcie relaksujące i odprężające, a dla innych coś męczącego. Czy taka praca jest prosta znak zapytania Jak wygląda praca sprzątaczki i jak nią zostać? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-sprzataczka/

Czy praca jako sprzątaczka jest prosta?

Na temat tego, czy taka praca jest prosta, istnieje wiele mitów. Sporo osób twierdzi że jest to prosty, łatwy oraz przyjemny zawód, w którym sprawdzi się każdy. Inni głośno zaprzeczają, a także wyznają że jest to praca ciężka i niewdzięczna. Sporo zależy też od nas samych. Jeżeli nie odnajdziemy się w sprzątaniu, a na samą myśl o odkurzaczu robi nam się niedobrze, z pewnością będzie nam się ciężko odnaleźć w takiej profesji. Istnieją jednak osoby, które lubią sprzątać i sprawia im to satysfakcję. Musimy pamiętać, że jest to rodzaj pracy, w której nie możemy robić sobie zbyt dużo przerw. Najważniejszy jest efekt końcowy. Zazwyczaj sprzątaczki rozliczane są z ilości umytych okien lub ilości rzeczy zrobionych w danym miejscu. Często można spotkać się również ze stawką godzinową.

Jak zostać sprzątaczką?

Żeby pracować w takim zawodzie, nie musimy spełniać żadnych konkretnych wymogów. Wystarczą nam chęci do pracy, sumienność i dokładność w wykonywaniu obowiązków. Pracodawca Będzie zwracał uwagę również na cechy takie jak punktualność, wysoka kultura osobista, uczciwość oraz zdolności manualne. Na przykładu firma w Warszawie poszukuje sprzątaczki na dwie godziny W ciągu dnia od 4:00 do 6:00. 

Jakie są stawiane przed nią wymagania?

Do wymagań od kandydatki zalicza się np.: 

  • umiejętność sprzątania dokładnie, 
  • zdyscyplinowanie,
  • niepalenie papierosów.

Porównując możemy podać sobie tutaj wymagania dla sprzątaczki celowej lub stałej w Niemczech. 

Taka osoba musi:

  • być dokładna i systematyczna,
  • być punktualna, 
  • posiadać zdolności manualne, 
  • być bezkonfliktowa, 
  • być uczciwa, 
  • posiadać dobrą organizację pracy.

Obowiązki w zawodzie sprzątaczki

Sprzątanie czyjegoś domu jest najbardziej niewdzięcznym aspektem pracy w takim zawodzie. Sprzątanie biura lub szkoły, znacznie różni się od sprzątania mieszkania lub domu osoby prywatnej. Przede wszystkim znajduje się tam dużo więcej mebli, sprzętu, dekoracje oraz innych przedmiotów użytku domowego, które muszą zostać odłożone na swoje miejsce, a co więcej wytarte z kurzu. Jednak zakres obowiązków w pracy ustalony jest bezpośrednio ze swoim pracodawcą zleceniobiorcą przed przyjęciem pracy.

Zobacz też: http://www.wolabaranowska.pl/ile-zarabia-sprzataczka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here