Jak zostać detektywem?

0
1166
Jak zostać detektywem?

Będąc dzieckiem, marzymy o wielu różnych zawodach, które chcielibyśmy wykonywać w przyszłości. Chłopcy marzą o karierze sportowej, najczęściej piłkarskiej, a dziewczynki chcą został słynnymi aktorkami, piosenkarkami czy malarkami. Są też dzieci, które od najmłodszych lat poważnie myślą o swojej przyszłości i planują zostanie lekarzem, prawnikiem, programistą czy nauczycielem. Wiele pomysłów na przyszły zawód powstaje na skutek impulsu, który wywoła w nas zaciekawienie daną rzeczą. Może się tak stać na przykład po przeczytaniu książki lub obejrzeniu filmu czy serialu. Taką inspirującą postacią jest najsłynniejszy detektyw świata – Sherlock Holmes. Po zapoznaniu się z historiami związanymi z tym bohaterem, wiele osób zastanawia się, jak zostać detektywem.

Jak zostać detektywem?

Na początku musimy jednak zdać sobie sprawę z tego, że praca detektywa to nie tylko to, co przeczytamy w opowiadaniach o Sherlocku Holmesie. Takie naprawdę fascynujące zagadki do rozwikłania są rzadkością. Owszem, mogą się nam taki przytrafić, ale zdecydowanie częściej będziemy zajmowali się sprawami przyziemnymi. Przykładowo często możemy być wynajmowani do śledzenia osoby, którą partner podejrzewa o zdradę.

Jak zostać detektywem?Trzeba też zaznaczyć, że nie każdy nadaje się do pracy w tym zawodzie. Bycie detektywem wymaga od nas logicznego myślenia, kojarzenia faktów (często nawet takich, które, wydawałoby się, że nie mają ze sobą żadnego powiązania) oraz umiejętności dedukcji. Musimy mieć naprawdę sprawny umysł i potrafić się nim posługiwać. To jednak nie jedyny warunek. Praca ta może się również okazać niebezpieczna i stresująca. Osoba, która często podejmuje decyzje pod wpływem emocji oraz nie potrafi utrzymać na wodzy swoich nerwów, raczej nie zostanie dobrym detektywem. Tutaj trzeba wszystko chłodno kalkulować. Dopiero kiedy stwierdzimy, że posiadamy wszystkie wymienione cechy, możemy zacząć myśleć o tym, jak zostać detektywem. Na początek dobrą opcją będzie odwiedzenie jakiejś agencji detektywistycznej, gdzie moglibyśmy dostać się na praktyki, podczas których nabędziemy przydatnych umiejętności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here