Ile jest w stanie zarobić opiekunka do dziecka?

0
1269
opiekunka

Facebook najczęściej korzystać będą potrzebujący rodzice, którzy nie chcą oddawać dziecka do żłobka interesować z tobą będą się również organizatorzy imprez i wyjazdów. Wydawać się może, że praca opiekunki do dziecka jest na tyle spora, że można na tym również zarobić. Od czego zależą zarobki opiekunki oraz ile jest w stanie zarobić godzinowo? Ile jako opiekunka do dziecka jesteśmy w stanie zarobić? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-opiekunka-do-dziecka/

Od czego zależą zarobki opiekunki do dziecka?

Na wysokość zarobków wpływa będziesz miała ty sama. Będziesz decydować, na jakie stawki godzinowe się godzisz w pracy nad konkretnym dzieckiem. Kwota jest sumą tego, jak długo w ciągu dnia Będziesz zajmować się pociechą. Na to wpływa również dokładny zakres twojej opieki. Twoimi atutami tej pracy z pewnością będą ukończone kursy oraz pedagogiczne wykształcenie. Możesz również negocjować większą ilość pieniędzy, jeżeli potrafisz podejść do dziecka w indywidualny sposób. Jeżeli masz doświadczenie w pracy z dziećmi będzie to dodatkowa korzyść. z pewnością dodatkowo i umiejętnościami będą gra na instrumencie czy zdolności plastyczne. Inaczej rozliczane są zarobki w instytucjach publicznych, a inaczej w przedszkolach prywatnych. W sektorze publicznym jest to bowiem dosyć sztywne, jednak w sektorze prywatnym nasze zarobki polegać będą zazwyczaj od czynników rynkowych. Istotna jest również ogólna zamożność społeczeństwa w danym regionie.

Ile jesteś w stanie zrobić na godzina jako opiekunka do dziecka?

Jako opiekunka do dziecka jeżeli pracujesz jako niania lub jako opiekunka prywatna, rozliczasz się z rodzicami w systemie godzinowym. Oczywiście będzie to sprawa między Tobą, a zleceniobiorcę, jednak przeważnie stawki wahają się w okolicach od 10 do 25 zł netto za godzinę. Wszystko to jednak jest uwarunkowane i zależy od wielu czynników. Zdecydowanie więcej zarobisz opiekując się malutkim dzieckiem, ponieważ przy nim będziesz mieć więcej pracy i obowiązków.

Ile wynosi mediana wynagrodzenia opiekunki do dziecka?

Portale branżowe, które zajmują się rynkiem pracy, zainteresowały się również zarobkami opiekunki. Okazuje się, że w naszym kraju przeciętnie opiekunka do dziecka może zarobić 2470 zł brutto. Jest to mediana, która polega na tym że połowa opiekunek będzie zarabiać poniżej lub powyżej tego wynagrodzenia. Około 25% wszystkich badanych opiekunek zarabia kwoty wynoszące powyżej 2780 zł brutto miesięcznie.

Zobacz też: http://www.wolabaranowska.pl/opiekunka-do-dziecka-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here