Błyszczyk

0
1749
Błyszczyk

Błyszczyk to od lat stosowany przez kobiety kosmetyk, który służy do delikatnego podkreślania ust. Nadaje im odpowiednią barwę oraz połysk. Istnieje wiele różnych rodzajów błyszczyków oraz sposobów jego aplikowania. Są błyszczyki przezroczyste oraz koloryzujące. Niektóre zawierają drobinki brokatu.

Błyszczyk czy szminka? A może to i to?

Kobiety często zadają sobie pytanie podczas makijaż€: Wybrać szminkę czy błyszczyk? A może jedno i drugie? Jeśli decydujemy się na sam błyszczyk wtedy najczęściej wybieramy jego koloryzującą wersję. Stosując oba rozwiązania warto użyć błyszczyka przezroczystego.

Szminka jest często pierwszym wyborem każdej kobiety. Jest niezwykle popularna od wielu lat. Istnieje wiele przeróżnych kolorów szminek oraz konkretnych typów. Używając szminki mamy więcej możliwości modelowania kształtu ust. Możemy je konturować bądź użyć na przykład matowej wersji szminki. Niestety największą wadą szminek jest to, że te które są najbardziej odporne na ścieranie znacznie wysuszają nasze usta.

Błyszczyk w przeciwieństwie do szminki dopiero od niedawna zaczyna zyskiwać na popularności. Jego największą zaletą jest to, że nie wysusza ust. A wręcz przeciwnie. Dzięki swojemu składowi błyszczyk sprawia, że usta są bardziej nawilżone i odżywione. Nadaje im naturalnego połysku. Istnieją różne wersje błyszczyków. Oprócz różnych wersji kolorystycznych możemy także wybrać różne wersje smakowe i zapachowe. Choć najbardziej popularny jest zwykły bezwonny i przezroczysty błyszczyk. Wady? Również się pojawiają. Przede wszystkim błyszczyk sprawia wrażenie, że usta są większe niż w rzeczywistości co nie każdej kobiecie może przypaść do gustu. Pozostawia też na ustach uczucie lepkości co również nie każdemu może pasować.

Jak zrobić własny błyszczyk?

Ciekawostką jest to, że błyszczyk każda kobieta może wykonać sama w domu! Nie jest to trudne a efekty mogą być zadziwiające.

Aby przygotować taki błyszczyk będziemy potrzebować olej rycynowy, olej jojoba oraz wosk candelilla. Wszystkie te produkty dostaniemy w sklepach internetowych bądź w aptece. Będziemy również potrzebować odpowiednich pigmentów, wedle uznania.

Wszystkie produkty rozpuszczamy razem ze sobą. Będzie to około 2,5 grama każdego z olejków oraz niecały gram wosku candelilla. Najlepiej wykonać to w szklance postawionej w naczyniu z grzejącą się wodą. Po rozpuszczeniu wszystkich składników dodajemy pigment. Po uzyskaniu oczekiwanego koloru całość przelewamy do odpowiedniego pudełeczka i czekamy aż wystygnie. To wszystko. Taki błyszczyk możemy nakładać na usta palcem lub pędzelkiem. Nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć wiele wersji kolorystycznych.

Jak widać stworzenie własnego kosmetyku w niepowtarzalnej wersji kolorystycznej nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać i każda z kobiet może tego dokonać we własnym domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułCiuchy damskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here