Zalety czarteru jachtów w Chorwacji

0
1319
Zalety czarteru jachtów w Chorwacji

Każdy miłośnik żeglarstwa w pewnym momencie myśli o tym, aby spędzić całe wakacje na żaglach. Jednak wielu z nas znudziły się już rodzime Mazury a zimny Bałtyk bywa naprawdę kapryśny. Jak zatem znaleźć naprawdę dobry kierunek na wakacyjne wojaże? A może by tak rozważyć Chorwację?

Łatwy czarter jachtów w Chorwacja

Przede wszystkim podstawową zaletą jest to , że czarter jachtów w Chorwacji jest niezwykle prostą sprawą. Żeglarstwo jest tam na tyle popularne, że miasteczka portowe naprawdę bardzo się rozwinęły oferując wszystko, czego tylko moglibyśmy potrzebować. Ponadto warto dodać, że istnieje tam także rozwinięte ratownictwo morskie.

Samo zaś wypożyczenie jachtu jest banalnie proste. Wystarczy w zasadzie, że wpiszemy hasło „czarter jachtów w Chorwacja” w google a wyskoczy nam naprawdę wiele armatorów. Tu jednakże wybierajmy spośród nich dobrze. Nie każdy bowiem będzie miał uczciwe warunki najmu oraz porządny sprzęt.

Chorwacja – raj na ziemi, ale pamiętajmy o kosztach

W tym momencie warto krótko jeszcze opisać, jak wygląda sama Chorwacja. Otóż przede wszystkim jest to kraj lasów, wodospadów i krystalicznie czystej wody. Ponadto tutaj możemy posmakować pysznego jedzenia i cieszyć się żeglugą w pełnym słońcu.

Lecz właśnie -pamiętajmy tu o kwestii bezpieczeństwa. Latem temperatury mogą sięgać nawet 40 stopni, czego najprawdopodobniej nie poczujemy, ponieważ będziemy mieć świeżą morską bryzę. Ponadto warto jeszcze wziąć pod uwagę to, że choć generalnie ceny jachtu są znacznie tańsze niż gdzie indziej, to jednak ciągle wypożyczenie jachtu nie jest tanią sprawą.

Ważne wskazówki – czarter jachtów w Chorwacja

Jest jeszcze kilka spraw, o których trzeba koniecznie pamiętać, jeśli decydujemy się na czarter jachtu. Przede wszystkim musimy dokładnie obejrzeć jacht przed wypłynięciem w rejs. Nie umawiajmy się na odbiór gotowego jachtu gdzieś tam bez żadnego pracownika firmy, od której wypożyczyliśmy jacht. Pamiętajmy, że my za niego odpowiadamy swoją kaucją.

Druga ważna kwestia to bezpieczeństwo na pokładzie. Otóż ciepłe morze, słońce, idylliczny krajobraz często skłaniają do nierozważnych zachowań, które nawet spokojną wycieczkę mogą zmienić w tragedię. Pamiętajmy, że jako kapitanowie odpowiadamy za załogę.

Rejsy morskie organizuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here