Jakie partie mięśni ćwiczyć razem

0
2717
jakie partie mięśni ćwiczyć razem

Siłownia często służy jako pewien kontrast w stosunku do prac umysłowych czy biurowych. Przede wszystkim jest to aktywność fizyczna, która poprawia kondycję, siłę, a przede wszystkim zdrowie. Jednakże większość osób ćwiczy na siłowni, po to aby po prostu dobrze wyglądać. Jakie partie mięśni ćwiczyć razem?

Ćwiczenia na siłowni

jakie partie mięśni ćwiczyć razemMożna ćwiczyć partiami, ale są zawodnicy, którzy definitywnie preferują inny typ treningu tak zwany „full body workout”. Polega on na ćwiczeniu każdej części ciała po kolei po skończonych seriach. Aczkolwiek by nie przemęczać za mocno organizmu i zaoszczędzić siłę na wszystkie ćwiczenia, stosuje się pewien schemat treningowy. Najważniejszą rzeczą jest, aby powtórzenia były rozłożone w małych ilościach, natomiast ciężar powinien być bardziej wymagający od standardowego, z kolei serie należy zmniejszyć ze standardowych czterech do trzech. Kolejną istotną rzeczą w treningu na siłowni jest także przygotowanie odpowiedniej rozgrzewki. Powinna ona rozgrzewać całe ciało od głowy aż do stóp. Optymalny czas rozgrzewki to koło 15 minut. Można także wziąć ciężarki i wykonać ćwiczenia, lecz z bardzo małymi obciążeniami.

Jakie partie mięśni ćwiczyć razem?

Po rozgrzewce kolejnym etapem jest trening na siłowni, który wykonujemy poprzez, wcześniej przygotowany i rozpisany na kartce lub telefonie, plan. Jednak warto sobie zdać pytanie – jak stworzyć dobry plan treningowy? Jakie partie mięśni ćwiczyć razem? Otóż nie możemy wybrać się na siłownie bez wcześniejszej przeprowadzonej logistyki. Myślę, że dobieranie partii mięśni należy do spraw indywidualnych, aczkolwiek są dwa sposoby. Zanim przejdziemy do sposobu pierwszego, warto wyjaśnić pewną bardzo ważną kwestię. Ćwicząc jakąkolwiek partię mięśni na siłowni, w tym samym czasie angażujemy w mniejszym lub większym stopniu partię „wspomagającą”. Każda partia ma swojego „wspomagacza”. Jeżeli budujemy klatkę piersiową, to w tym samym czasie angażujemy również mięśnie tricepsów. Ćwicząc mięśnie pleców, jednocześnie pracują nasze mięśnie bicepsów. Wyjątkiem są tu nogi, ponieważ niektóre ćwiczenia mogą angażować plecy a inne brzuch, natomiast w większości przypadków ćwiczenia skupiają się tylko na mięśniach nóg.

Jak dobierać partie mięśni do ćwiczeń?

Pierwszy sposobem dobierania partii mięśni do ćwiczeń jest, polega na doborze tych mięśni, które ze sobą nie kolidują podczas ćwiczeń. Oznacza to, że robiąc daną partię ciała, w tej samej chwili inne partie mięśni nie pracują. Takim połączeniem jest ćwiczenie klatki razem z bicepsem oraz pleców wraz z tricepsem. Zaletą tej metody jest to, że nasz organizm ma więcej siły podczas ćwiczeń i jesteśmy zdolni ćwiczyć dłużej z cięższymi ciężarami.
Drugi sposób jest wręcz przeciwny do wyżej wymienionego. Polega on na całkowitym dobiciu mięśni, czyli łączenie treningu mięśni pleców razem z mięśniami bicepsów. Niektórzy stali bywalcy na siłowni twierdzą, że tym sposobem mięśnie dostają większy wycisk podczas ćwiczeń. Aczkolwiek zdania są podzielone co do tej kwestii.

[Głosów:15    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here