Jak zrobić format komputera

0
1039
jak zrobić format komputera

Używając komputer dochodzimy do takiego etapu, kiedy ten znacznie spowalnia swoja pracę, a dysk jest zawalony całą masą niepotrzebnych programów i aplikacji. Przychodzi pora, aby zrobić z tym porządek. Jak zrobić format komputera?

Użytkowanie komputera

jak zrobić format komputeraJeśli zdecydowaliśmy się na zakup komputera w obecnych czasach, to za bardzo przystępne pieniądze możemy stać się posiadaczami bardzo szybkich podzespołów. Praca na takich jednostkach sprawi na pewno wiele frajdy, dodatkowo nie będziemy musieli się martwić, czy spełnimy wymagania najnowszych gier, czy aplikacji. Niestety, jak to zwykle bywa, po jakimś czasie możemy zauważyć znaczący spadek wydajności naszych komputerów, a to może świadczyć o paru rzeczach. Mogliśmy wykorzystać całe miejsce na naszych dyskach twardych, przez co sam system stanowczo zwolnił. Mogliśmy również z jakiś niewyjaśnionych przyczyn, zupełnie przez przypadek ściągnąć jakieś złośliwe oprogramowanie, które blokuje działanie naszego peceta. W obu tych przypadkach czasami nie mamy wyjścia i musimy doprowadzić nasz pecet do stanu w jakim znajdował się w momencie jego kupna. Zatem musimy od nowa zainstalować nasz system.

Jak zrobić format komputera?

Z odpowiednią wiedzą na temat tego jak zrobić format komputera ruszamy do dzieła. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, żeby stworzyć bezpieczną kopię zapasową naszych ważnych plików. Musimy wiedzieć, że formatowanie dysku skasuje całą jego zawartość zupełnie bezpowrotnie. Możemy taką kopię stworzyć na płycie, pendrive lub dysku zewnętrznym. Każda z tych metod będzie odpowiednia, jednak zależy to od tego czym obecnie dysponujemy. Musimy również odszukać w naszym archiwum oryginalnej płyty z systemem operacyjnym. Następnie, powinniśmy włożyć ją do naszego napędu CD/DVD i uruchomić komputer ponownie. Podczas procesu uruchamiania powinniśmy wcisnąć dowolny klawisz na naszej klawiaturze, który uruchomi proces formatowania komputera. Następnie przez całą tę operację będziemy prowadzeni krok po kroku dzięki wskazówkom pokazanym na ekranie. Jeśli przez cały proces przejdziemy z należytą uwagą, to na pewno sobie z tym poradzimy bez najmniejszego problemu. Formatowanie dysku zazwyczaj trwa około godziny, więc powinniśmy uzbroić się w cierpliwość i pozwolić naszym komputerom na swobodne działanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here