Jak znaleźć miłość?

0
1010
Jak znaleźć miłość?

Miłość, przyjaźń, rodzina – to słowa, które mają dla nas największą wartość. Relacje międzyludzkie w dzisiejszych czasach to temat bardzo ostrożny. W dobie globalizacji i postępu, polepszenia się sytuacji na rynku pracy i coraz większych możliwości wydawałoby się, że możemy być już tylko szczęśliwsi. Rzeczywistość często okazuje się jednak inna. Coraz większe poświęcanie się kwestiom zawodowym i nowej technologii sprawia, że mniej czasu pozostaje nawet na szczerą rozmowę z innym człowiekiem i próba zrozumienia jego wewnętrznych potrzeb. Chociażby w krajach skandynawskich – np. w Norwegii i Szwecji, krajach świetnie rozwiniętych o wysokiej jakości życia coraz więcej osób jest samotnych i zwiększa się liczba samobójstw. W większości rozwiniętych krajów przesuwa się granica wiekowa, jeśli chodzi o śluby.

Jak znaleźć miłość?

Jak znaleźć miłość?Dawniej standardem był wiek w okolicach 20 – 25 lat, podczas gdy dziś np. w krajach skandynawskich średni wiek kobiet to 35 lat, a w przypadku mężczyzn coraz częściej przekracza on 40 lat. Coraz więcej jest też rozwodów, a także par, które ostatecznie nie decydują się na dziecko, bądź też rodziców, którzy wychowują dziecko samotnie. Wielu z nas pragnie recepty i odpowiedzi na pytania, jak znaleźć miłość i przyjaciół, gdyż staje się to coraz trudniejsze. Ponadto, rozwój i zmiana trybu życia sprawiają, że jesteśmy coraz bardziej wymagający i okazuje się, że możemy mieć problem pogodzenia się z taką rzeczywistością, która nie pasuje do naszej wizji. Mimo możliwości poznania się przez internet i wielu portali internetowych, takich jak tinder, badoo, czy sympatia, niekoniecznie jest to opcja, która budzi zainteresowanie samotników i introwertyków. Dla wielu osób wstydliwa wydaje się myśl o próbie znalezienia miłości przez internet – nie tylko przed sobą, ale i przed innymi. Często osobę taką traktuje się jako słabszą i nieumiejętną do radzenia sobie z życiem, co nie przysparza jej zwolenników. Jednak brakuje i dla takich sytuacji zrozumienia, ponieważ osoba ta niesie na sobie spory ciężar, z którym nie umie sobie poradzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here