Jak sprawdzić zniżki OC?

0
889
Jak sprawdzić zniżki OC?

Kiedy kupujemy swój pierwszy bądź kolejny samochód, nieodłącznym elementem jest wybór ubezpieczenia. Podobna sytuacja ma miejsce co rok. Zgodnie z polskim prawem, każdy kierowca pojazdu ma obowiązek posiadać ubezpieczenie OC, dające pewne zabezpieczenie finansowe w razie wypadku. Niestety, ceny ubezpieczeń ciągle rosną. Kwota, jaką będziemy musieli zapłacić za ubezpieczenie, zależy od marki samochodu, mocy i pojemności silnika, wieku kierowcy, liczby osób jeżdżących samochodem, częstotliwości jazdy, liczby pokonywanych kilometrów, regionu zamieszkania i innych czynników.

Kwoty ubezpieczeń są wysokie, jednak wielu kierowców może liczyć na zniżki

Jak sprawdzić zniżki OC?Otrzymuje się je chociażby za lata bezwypadkowej jazdy, korzystanie wcześniej z usług ubezpieczalni czy posiadania prawa jazdy z długim stażem. Ciężko sprawdzić jednoznacznie jakie zniżki nam przysługują a jakie nie oraz ile finalnie przyjdzie nam zapłacić za ubezpieczenie naszego pojazdu. Dlaczego? Na rynku mamy mnogość różnych firm zajmujących się ubezpieczeniami i każda ma swój algorytm, schemat, według którego wylicza kwotę, cenę ubezpieczenia oraz zniżki. To, gdzie najbardziej opłaca się wybrać ubezpieczenie, zależy od wielu osobistych czynników. Młodzi kierowcy taniej zapłacą w ubezpieczalni A, natomiast ubezpieczalnia B może dawać większe zniżki np. posiadaczom danej marki pojazdów. Jak więc wybrać najlepszą ofertę dla siebie i jak sprawdzić zniżki oc?

Jak sprawdzić zniżki OC?

W internecie jest wiele portali zajmujących się porównywaniem ofert ubezpieczeniowych. W formularzu podajemy nasze dane oraz specyfikację pojazdu, który chcemy ubezpieczyć. Zaznaczamy, jaka to marka, model, wersja nadwozia, moc i pojemność silnika, jaka jest liczba drzwi, czy ktoś oprócz nas będzie używał pojazdu, w jak długie trasy planujemy wyruszać, czy autem będą przewożone dzieci, od jak dawna mamy prawo jazdy, czy jesteśmy współwłaścicielami innych samochodów, a także wypełniamy inne pola w tym stylu. Po wszystkim, porównywarka wybierze najlepsze oferty dla nas i uszereguje je w kolejności cenowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here