Jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę

0
806
Jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę

Zamierzasz zwolnić się z pracy, co za tym idzie przygotować wypowiedzenie umowy o pracę? Nie wiesz przy okazji jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę jednocześnie co powinno ono zawierać, a tym samym kiedy i w jakiej formie je złożyć? Należy zaznaczyć, iż wypowiedzenie umowy o pracę może być napisane w trybie natychmiastowym, ze sprecyzowaniem powodu dla którego decydujemy się na takie waśnie posunięcie.

Pamiętajmy, iż wypowiedzenie umowy o pracę ma zupełnie inne podstawy przy umowie na czas określony oraz nieokreślony.

W przypadku umowy na czas określony okres wypowiedzenia wynosi

  • 3 dni robocze jeżeli nie pracujemy 2 tygodnie,
  • tydzień jeżeli dłużej niż 14 dni,
  • 2 tygodnie gdy pracowaliśmy więcej niż 3 miesiące.

Jeśli chodzi o umowę na czas nieokreślony, to tutaj wypowiedzenie wynosi

  • 2 tygodnie w przypadku zatrudnienia na 6 miesięcy,
  • miesiąc gdy pracowaliśmy dłużej niż 6 miesięcy,
  • 3 miesiące gdy pracowaliśmy przynajmniej 3 lata.

Należy się z tym liczyć, choć wiele osób zapomina o tym fakcie, dodatkowo nie jest żadną tajemnicą, iż niejednokrotnie nie wiemy jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę. Mamy z tym nie lada problem a nawet popełniamy zbyt rażące błędy. Lepiej do nich nie dopuścić, gdyż co zrozumiałe taki dokument z czasem może stracić na ważności a nas wprowadzić w niepotrzebne oraz zbędne problemy.

Pamiętajmy jak ma być skonstruowane wypowiedzenie umowy o pracę

Jak napisać wypowiedzenie umowy o pracęPamiętajmy więc zawsze, jak powinno być skonstruowane wypowiedzenie umowy o pracę, dodatkowo, co jest ważne w jego przypadku oraz do czego ono ma się bezpośrednio i w danym stopniu odnosić. Tylko w ten sposób zdamy sobie sprawę, iż nasze wypowiedzenie umowy o pracę jest ważne a tym samym za jakiś czas dojdzie do rozwiązania umowy z dotychczasową firmą lub co za tym idzie aktualnym pracodawcą.

W internecie znajdziemy gotowe wzory, do których warto się odnieść i jakie mogą okazać się nader przydatne. Znajdziemy także szereg ciekawych informacji pomocnych przy tworzeniu właśnie wypowiedzenia umowy o pracę. Dzięki temu złożone przez nas pismo czy też dokument, zostanie uwzględniony a my będziemy mieli możliwość zrezygnowania z pracy tam gdzie najzwyczajniej w świecie nie zamierzamy już dłużej realizować w kontekście czysto zawodowym. Niech więc nasze wypowiedzenie umowy o pracę, ma uzasadnione podstawy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here