Dlaczego konsolidacja chwilówek w banku jest najlepszym wyborem

0
1029
Dlaczego konsolidacja chwilówek w banku jest najlepszym wyborem

Konsolidacja chwilówek ma na celu połączenie wszystkich naszych pożyczek w jeden kredyt. Dzięki temu do spłaty będziemy mieli nie kilka, a tylko jedną ratę kredytu po konsolidacji. Co to dla nas oznacza? Przede wszystkim to, że poprzez zmniejszenie wysokości raty i rozłożenie ich na dłuższy czas, nasze długi będą znacznie łatwiejsze do spłaty. Konsolidacja chwilówek jest możliwa zarówno w banku, jak i instytucji pozabankowej. Oczywiście ta pierwsza z całą pewnością będzie wymagała od nas większego zaangażowania i samodyscypliny, jednakże na pewno warto. Dlaczego konsolidacja chwilówek w banku jest lepsza niż w firmie pożyczkowej?

Dlaczego wybrać konsolidację chwilówek w banku

Wyższe kwoty i dłuższy okres kredytowania

Co do zasady kwoty kredytów są znacznie wyższe aniżeli kwoty pożyczek. Dzieje się tak między innymi dlatego, że kredyt możemy rozłożyć na dłuższy okres kredytowania. Nie inaczej będzie w przypadku konsolidacji chwilówek kredytem bankowym. Okres spłaty może wynosić nawet ponad 140 miesięcy.

Niższy koszt

Kredyty są tańsze niż pożyczki. Niezależnie czy staramy się o kredyt gotówkowy, samochodowy czy konsolidacyjny, koszty które musimy ponieść będą niższe. Jednakże trzeba mieć na uwadze fakt, że cena zależna jest także od okresu kredytowania. Odsetki biegną bowiem przez cały okres kredytowania. Im jest on krótszy, tym odsetki będą niższe. Dlatego nawet decydując się na kredyt trzeba mieć to na uwadze. Jeśli decydujemy się na konsolidację chwilówek w banku mamy na celu obniżyć ratę, jednakże dobrze przedtem przeanalizować jak wysoką kwotę jesteśmy w stanie co miesiąc spłacać. Może nie ma potrzeby obniżać jej do minimum, a tym samym bez potrzeby nie przepłacać za kredyt konsolidacyjny. Dlatego mimo możliwości jakie daje nam bank, warto także zastanowić się co dla nas będzie najkorzystniejsze.

Kiedy starać się o konsolidację

To o czym bezwzględnie trzeba pamiętać to fakt, aby o konsolidację chwilówek w banku starać się odpowiednio wcześniej. Tak jak w przypadku każdego kredytu i podczas chęci skonsolidowania zobowiązań, trzeba wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Jeśli na naszym koncie będą nieterminowo spłacane raty, bank nie będzie chciał udzielić na kredytu konsolidacyjnego. Aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse na pozytywną decyzję warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pośrednika kredytowego. Dzięki wiedzy i doświadczeniu będzie nieocenionym wsparciem. Co więcej tylko on może prowadzić negocjacje z osobą decyzyjną w banku, co nie tylko zwiększa nasze szanse na konsolidację chwilówek https://habzafinanse.com.pl/konsolidacja-chwilowek/ samą w sobie ale także lepsze warunki kredytowania, dopasowane do naszej indywidualnej sytuacji finansowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here